Assassin\'s Creed Origins sprzedawany dwukrotnie częściej niż Syndicate

Assassin\'s Creed Origins sprzedawany dwukrotnie częściej niż Syndicate

Według raportu sprzedaży i zysków na rok 2017 i 2018 udostępnionego przez Ubisoft, najnowsza odsłona seriii Assassin's Creed notuje dwukrotnie większą sprzedaż od poprzednika.

W pierwszej połowie nowego roku rozliczeniowego Ubisoft zanotował znacznie większy przychód, niż w pierwszej połowie zakończonego 30 września okresu rozliczeniowego. Przychód wyniósł 466,2 miliona euro, a więc ponad połowę więcej. Na ten wynik miała wpływ sprzedaż takich tytułów jak Ghost Recon Wildlands, Mario + Rabbids Kingdom Battle i Rainbow Six Siege. Ubisoft, uwzględniając obecne tempo sprzedaży Origins oraz nadchodzące premiery Far Cry 5 i The Crew 2, prognozuje dochód w wysokości 1,7 miliarda euro podczas najbliższego roku podatkowego.

Assassin's Creed Origins cieszy się dużą popularnością pośród graczy

Wśród niektórych graczy panuje opinia, że Ubisoft „odcina kupony” przy kolejnych grach z serii Assassin’s Creed. Jednak dane dotyczące sprzedaży pokazują, że „Origins” cieszy się sporą popularnością. Porównując pierwsze dziesięć dni sprzedaży części Syndicate ze sprzedażą Origins, okazało się, że nabywców na najnowszą odsłonę jest 100% więcej. Ubisoft podaje, że 35% ze sprzedanych kopii to wersje cyfrowe, co może wywoływać zaskoczenie, biorąc pod uwagę rozmiar gry. Warto dodać, że wydana w 2015 roku Syndicate sprzedał się w liczbie około 5,5 miliona egzemplarzy, więc jeśli Origins wciąż będzie cieszył się taką popularnością, to ma szansę podwoić ten wynik. Dotychczas najlepiej sprzedającą się grą tej serii jest Assassin’s Creed III, który sprzedano w liczbie około trzynastu milionów egzemplarzy.

Warto przypomnieć, że akcja Assassin’s Creed Origins rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Gracz wciela się w postać Bayeka z Siwy i podczas rozgrywki poznaje intrygę towarzyszącą powstaniu tamtejszego bractwa asasynów. Gra miała premierę 27.10.2017 roku i jest dostępna na platformy PC, Xbox One oraz PS4.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin\'s Creed Origins sprzedawany dwukrotnie częściej niż Syndicate

 0