Assassin's Creed: Shadows obraża Japonię? Gracze chcą anulowania premiery gry

Assassin's Creed: Shadows obraża Japonię? Gracze chcą anulowania premiery gry

Assassin's Creed: Shadows po prezentacji spotkał się ze sporą krytyką części graczy, zwłaszcza tych pochodzących z Japonii. Powstała nawet petycja nawołująca do anulowania projektu.

Wiele osób wyraziło frustrację związaną z zaprezentowaniem Japonii i jej kultury w Assassin's Creed: Shadows. Stworzono petycję, w której gracze żądają od Ubisoftu anulowania premiery produkcji. Do tej pory pod petycją udostępnioną na stronie Change.org podpisało się ponad 29 000 internautów, z czego przeszło 13 000 w ciągu ostatnich 24 godzin. Liczba poparcia autorów cały czas przybywa, co tylko pokazuje skalę niezadowolenia panującego wśród graczy, zwłaszcza tych z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Powstała petycja, której autorzy chcą anulowania przez Ubisoft premiery Assassin's Creed: Shadows, który ma obrażać historię i kulturę Japonii.

Osoby stojące za petycją zarzucają Ubisoftowi, że ten nie bazuje na faktach historycznych i nie ma szacunku dla japońskiej kultury. "W zaproponowanej opowieści Ubisoft nie rozumie roli i natury profesji samuraja. To duża obraza dla japońskiej kultury, jak również historii, którą można połączyć też z rasizmem".

W dalszej części wypowiedzi wezwano francuskiego wydawcę do anulowania premiery Assassin's Creed: Shadows i zagłębienia się w historię oraz kulturę Japonii i dokładnego przeanalizowania wszelkich faktów. Poproszono też o szacunek do japońskiej historii. 

Petycję wystosowano dopiero 19 czerwca i wydaje się, że cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Ubisoft nie ustosunkował się jeszcze do tej petycji, ale już wcześniej stwierdził, że przy tworzeniu gry wykorzystano wiedzę deweloperów z Tokio i Osaki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed: Shadows obraża Japonię? Gracze chcą anulowania premiery gry

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł