Assassin's Creed: Shadows oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery i ceny edycji

Assassin's Creed: Shadows oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery i ceny edycji

Ubisoft punktualnie o 18:00 zaprezentował pierwszy zwiastun Assassin's Creed Shadows, gry znanej wcześniej pod nazwą kodową Red. Jest to kolejna odsłona serii, która zadebiutuje pod koniec 2024 roku.

Assassin's Creed Shadows to nowa część serii przenosząca nas do feudalnej Japonii, ukazująca losy dwójki bohaterów: Naoe, asasynki shinobi z prowincji Iga będącej fikcyjną córką Nagato, która przechodzi szkolenie pod okiem swego ojca oraz Yasuke, potężnego afrykańskiego samuraja z legend, który trafił do Japonii w 1579 roku. Ubisoft wraca tym samym do pomysłu z 2015 roku i Assassin's Creed: Syndicate, kiedy do wyboru mieliśmy dwie grywalne postacie. Tym razem pokierujemy osobami, które postanowiły połączyć siły. Warto wspomnieć, że pochodzący z Afryki Yasuje jest pierwszą historyczną grywalną postacią w serii Assassin's Creed.

Assassin's Creed: Shadows zadebiutuje 15 listopada 2024 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Tradycyjnie dla marki nie zabraknie historycznych osobistości takich jak Fujibayashi Nagato czy zjednoczyciel Japonii Oda Nobunaga. Assassin's Creed Shadows wprowadza do gry zmienny system pór roku, przy czym deweloperzy przyłożyli się do detali, bowiem przykładowo zimą oponenci częściej będą ogrzewać się przy ognisku niż trzymać wysokich traw.

Jeśli chodzi o mapę, to będzie ona duża i zbliżona do Egiptu z Assassin's Creed: Origins, podczas rozgrywki odwiedzimy m.in. siedzibę shinobi, Arimę czy znany z uprawy roli region Omi. Nie zabraknie miejsc do synchronizacji, aczkolwiek tym razem nie aktywują one tysiąca znaczników jak w poprzednich odsłonach serii.

Nie zabraknie masy aktywności nie tylko głównej, ale i pobocznej związanej z danym miejscem np. kapliczkami oraz systemu wież. Sama historia ma być nielinowa, a główne misje będą dostosowane do konkretnego bohatera, więc warto będzie grać obiema postaciami.

Zresztą dwójka bohaterów posiada różne umiejętności - Naoe korzysta z dźwięków, światła oraz cienia, aby unikać wykrycia przez wrogów reagujących na zmiany w otoczeniu. Ponadto odwraca uwagę straży dzięki kunai, shurikenom oraz bombom dymnym i wkrada się do baz wrogów, korzystając z haka z liną oraz umiejętności parkourowych. Korzysta też z ukrytego ostrza do likwidacji wrogów.

Yasuke to swego rodzaju taran atakujący przeciwników z ogromną siłą i skutecznością. Do dyspozycji posiada spory arsenał broni m.in. katanę, kanabo, łuki, naginatę.

Cena i edycje Assassin's Creed Shadows

Assassin's Creed Shadows będzie dostępny w kilku edycjach: Standard Edition zawierającą grę kosztującą 289,90 złotych, Gold Edition oferującą przepustkę sezonową, w tym dwa nadchodzące DLC, dodatkową zawartość, a także zapewniającą dostęp do gry 3 dni przed premierą, wycenioną na 439,90 zł oraz Ultimate Edition, który oprócz gry i wymienionych wcześniej rzeczy oferuje specjalne stroje, pakiet kryjówki Sekiryu, 5 punktów umiejętności oraz czerwono-czarny filtr trybu fotograficznego. Najlepszy wariant wyceniono na 539,90 zł.

Jest także Edycja Kolekcjonerska zawierająca grę w wersji Ultimate Edition i takie fizyczne bonusy jak:

  • Figurkę z dwiema postaciami, Naoe i Yasuke
  • Unikalny Steelbook
  • Kolekcjonerski artbook (84 strony)
  • Rzeczywistych rozmiarów tsubę katany Naoe
  • Mapę świata
  • Wiszący zwój z Kredem
  • 2 litografie sumi-e

Assassin's Creed: Shadows zadebiutuje 15 listopada 2024 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ze względów technicznych odpały platformy PS4 i Xbox One.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed: Shadows oficjalnie zapowiedziany. Znamy datę premiery i ceny edycji

 0