Assassin`s Creed: Unity dostępny za darmo na Uplay

Assassin`s Creed: Unity dostępny za darmo na Uplay

W związku z pożarem katedry Notre Dame Ubisoft postanowił nie tylko przekazać 500 tysięcy euro na odbudowę budynku, ale także rozdać swoim fanom darmową kopię Assassin's Creed: Unity. By zgarnąć grę w wersji na PC musimy udać się na oficjalną stronę Ubisoftu lub dodać produkcję bezpośrednio w launcherze Uplay. Okazja potrwa do 25 kwietnia, a więc nie musimy się spieszyć, zwłaszcza że zaraz po ogłoszeniu akcji portal wydawcy dostał sporej zadyszki. Jak podkreślają przedstawiciele Ubisoftu, wydawca chce dać szansę ludziom, który nie mieli jeszcze możliwości zagrania we wspomnianą odsłonę popularnej serii, aby mogli bez przeszkód przeżyć majestat i ujrzeć piękno katedry Notre Dame. Co ciekawe odpowiadająca za model budynku starsza projektantka poziomów Caroline Miousse pracowała nad całym projektem przeszło dwa lata.

Od dziś do 25 kwietnia możemy otrzymać za darmo grę Assassin's Creed: Unity w wersji na Uplay.

Autorka bazowała nie tylko na zdjęciach, ale także opiniach ekspertów historycznych, dzięki czemu efekt finalny nawet kilka lat od premiery gry wciąż robi wrażenie. Właśnie z tego powodu w sieci nie zabrakło głosów, jakoby Notre Dame przedstawiony w Unity miał posłużyć jako wzór przy odbudowie rzeczywistego obiektu, aczkolwiek nie wydaje się, aby taki scenariusz doszedł do skutku. Assassin's Creed: Unity to piąta odsłona cyklu, która trafiła do sprzedaży w listopadzie 2014 roku. Fabuła przenosi nas oczywiście do XVIII-wiecznego Paryża, gdzie wcielamy się w rolę członka Zakonu Assassynów - Arno. Bohater stara się odnaleźć w tym trudnym dla Francji okresie historycznym, a także rozwikłać pewną intrygę uknutą przez Templariuszy.

Assassin`s Creed: Unity dostępny za darmo na Uplay

Warto podkreślić, że to właśnie w Notre Dame umieszczono jedne z kluczowych momentów gry, o czym przekonacie się przechodząc dostępną za darmo odsłonę. Natomiast sam pożar bez wątpienia wstrząsnął nie tylko katolikami na całym świecie, ale także zwykłymi mieszkańcami Paryża, dla których ten budek jest największym symbolem Francji, a także Europy. Budowa katedry ruszyła w 1163 roku i trwała ponad 180 lat do 1345 roku. To właśnie w jej skarbcu przechowywanych jest wiele cennych pamiątek, jak choćby relikwie korony cierniowej. Co ciekawe, o losie całego Notre Dame od momentu rozpoczęcia pożaru zdecydowało zaledwie 15-30 minut.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin`s Creed: Unity dostępny za darmo na Uplay

 0