[Aktualizacja] Asus AREZ skasowane. Radeony wracają do marki ROG

[Aktualizacja] Asus AREZ skasowane. Radeony wracają do marki ROG

Firma Asus ogłosiła, że niedawno zapowiedziana marka Arez, która była efektem działania programu partnerskiego NVIDII, zostaje skasowana. Karty AMD oficjalnie wracają do serii ROG.

Informacja ta została po cichu opublikowana na profilu Twitter należącym do marki Arez w ten weekend, zaledwie kilka tygodni po tym jak NVIDIA ogłosiła zamknięcie kontrowersyjnego programu GeForce Partner Program. Program ten był sprawcą powstania takich dziwnych tworów jak nowa, oddzielna marka dla kart AMD. Seria Arez, która byłą odpowiedzią na wymogi programu została oficjalnie zapowiedziana w ubiegłym miesiącu i jak się okazuje karty sygnowane tą marką nigdy nie ujrzą światła dziennego. NVIDIA co prawda utrzymywała, że GeForce Partner Program powstał w celu utrzymania marek i komunikacji na spójnym i transparentnym poziomie, jednak wiele osób widziało w całej sprawie próbę wymuszenia na partnerach niepotrzebnego nacisku w celu stworzenia nowych marek, posuwając się nawet do formy szantażu.

Asus Arez oficjalnie przestaje istnieć. Karty Radeon wracają pod skrzydła ROG

Firmy, które nie dołączyłyby do programu nie miałyby dostępu choćby do najnowszych produktów i osiągnięć "zielonych", a mówiło się nawet o gorszym traktowaniu opierających się partnerów w kwestii dostaw GPU. Kilka firm poczyniło kroki podobne do Asusa. Również i MSI ogłosiło nową serię stworzoną specjalnie dla kart AMD, po tym jak światło dzienne ujrzał GeForce Partner Program. Jednakże to Asus jest pierwszym i póki co jedynym producentem, który wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu tworzenia wydzielonej marki dla kart AMD i ciężko tutaj nie odnieść wrażenia, że ruch ten jest podyktowany przeminięciem "zielonego" zagrożenia.

Aktualizacja:

Skontaktował się z nami przedstawiciel Asusa, który zdementował pogłoski o skasowaniu marki Arez. Pomimo że GPP przestało oficjalnie istnieć, Radeony będą wypuszczane pod nową marką.

Pokaż / Dodaj komentarze do: [Aktualizacja] Asus AREZ skasowane. Radeony wracają do marki ROG

 0