Asus AREZ to nowa marka dla Radeonów. Kolejne efekty programu NVIDII?

Asus AREZ to nowa marka dla Radeonów. Kolejne efekty programu NVIDII?

Póki co to tylko plotki, jednak dość solidne źródła czerpiące informacje bezpośrednio od pracowników Asusa ujawniają, że firma planuje stworzenie nowej marki AREZ dla kart ze stajni AMD.

Karty AMD Radeon produkowane przez ASUSa pozbawione będą oznaczenia ROG, które jako najbardziej rozpoznawalna marka gamingowa tego producenta, oddana zostanie NVIDII zgodnie z założeniami GeForce Partner Program. Co ciekawe pojawiają się pogłoski, że Radeony w ogóle mogą nie powstawać w ramach marki ASUS, tylko własnie pod całkowicie nowym szyldem. Póki co wiadomo jednak, że ROG nie istnieje w obrębie marki AREZ. Nie będzie serii AREZ ROG STRIX, a jedynie AREZ STRIX. To samo tyczy się innych serii jak Phoenix, Expedition itd. Od teraz będą nazywać się AREZ Phoenix oraz AREZ Expedition. Od jakiegoś czasu pojawiały się podejrzenia, że Asus przystąpił do programu NVIDII teraz mamy jednak tego kolejny przejaw, choć póki co wciąż brak oficjalnego stanowiska od którejkolwiek ze stron.

Możliwe jest nawet, że wkrótce Radony będą produkowane bez loga ASUS na pudełku

Podane nowe kody produktów pochodzą bezpośrednio od ASUSa
ASUS -> AREZ
ASUS Radeon (Dotychczas) Przekształcenie AREZ Radeon (Wkróce)
ROG-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING ASUS ROG Strix -> AREZ Strix AREZ-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING
DUAL-RX580-O8G ASUS Dual -> AREZ Dual AREZ-DUAL-RX580-O8G
EX-RX570-O4G ASUS Expedition  -> AREZ Expedition AREZ-EX-RX570-O4G
PH-RX550-4G ASUS Phoenix -> AREZ Phoenix AREZ-PH-RX550-4G

 

Do GeForce Partner Program prawdopodobnie dołączyli również inni producenci jak MSI i Gigabyte. Patrząc na oficjalną stronę MSI widać, że seria Radeon Gaming została usunięta, a marka Gaming została przypisana wyłącznie produktom NVIDII. Karty AMD Radeon można znaleźć jedynie w obrębie mniej znanej serii MSI Armour. Podobne działania rozpoczął również Gigabyte usuwając karty Radeon ze swojej najbardziej rozpoznawalnej serii Aorus. NVIDIA wykorzystała swoją dominującą pozycję, by zepchnąć karty od AMD nieco na boczny tor. Nawet jeśli producenci będą promować takie nowe marki z kartami Radeon jako gamingowe, to na ich popularyzację potrzeba czasu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus AREZ to nowa marka dla Radeonów. Kolejne efekty programu NVIDII?

 0