Asus GeForce GTX 1080 Ti Poseidon – chłodzenie, które zadowoli każdego

Asus GeForce GTX 1080 Ti Poseidon – chłodzenie, które zadowoli każdego

Asus zaprezentował nową kartę graficzną GeForce GTX 1080 Ti Poseidon z serii ROG (Republic of Gamers), w której zastosował hybrydowy system chłodzenia. A więc spodziewajmy się naprawdę niskich temperatur.

Karta o nazwie Poseidon otrzymała hybrydowy system chłodzenia DirectCU H20, w którym zastosowano połączenie chłodzenia cieczą z powietrzem. W systemie tym mamy wentylatory Wing-Blade z certyfikatem IPX5 o zwiększonej żywotności. Zastosowana w karcie technika Asus Fanconnect II zapewnia kontrolę pracy wentylatorów systemu, w celu zapewnienia optymalnego odprowadzania ciepła, zależnie od aktualnych potrzeb. Całość może działać w trybie automatycznym, w którym to parametry karty graficznej decydują o tym, jaka kombinacja działania całego systemu chłodzenia ma być używana - albo może to być samo powietrze, sama ciecz, lub jedno i drugie jednocześnie. Dodatkowo, na karcie mamy podświetlenie Asus Aura RGB z obsługą Aura Sync, a więc z możliwością synchronizacji podświetlenia karty z innymi elementami w naszym komputerze. Wersja Poseidon ma być najwydajniejszym modelem marki Asus jeśli chodzi o autorskie GTX 1080 Ti.

Karta o nazwie Poseidon otrzymała hybrydowy system chłodzenia DirectCU H20, w którym zastosowano połączenie chłodzenia cieczą z powietrzem. W systemie tym mamy wentylatory Wing-Blade z certyfikatem IPX5 o zwiększonej żywotności.

Warto wspomnieć, że nowy model to masywna, 2,5-slotowa konstrukcja, oparta na autorskim laminacie wyposażonym w dwie 8-pinowe wtyczki zasilające oraz zestaw złączy, w skład których wchodzi DVI-D, dwa HDMI 2.0 oraz dwa DisplayPort 1.4. Poza tym, producent schował miedziany blok wodny pod metalową osłoną i aluminiowym radiatorem, więc można go podłączyć do pełnowymiarowego zestawu LC przy pomocy dwóch standardowych złączek 1/4 cala. Zdaniem twórców karty, gdy włączymy oba systemy chłodzenia, to temperatury pod obciążeniem powinny wynosić ok 50-55 stopni Celsjusza. Dla przypomnienia - autorskie wersje najwydajniejszych GTX1080 Ti mają osiągać 65-75C, w zależności od szybkości obrotowej wentylatorów. A więc, jeśli realnie zostaną osiągnięte tak niskie temperatury, będzie to świetny wynik. Miejmy tylko nadzieje, że zastosowany układ chłodzenia będzie cechował się dobrą kulturą pracy. Asus GeForce GTX 1080 Ti Poseidon został wyposażony również w metalowy backplate. Na ten moment producent nie ujawnił ani taktowania układu, ani sugerowanej ceny. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus GeForce GTX 1080 Ti Poseidon – chłodzenie, które zadowoli każdego

 0