ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX to przesada. Budżetowa karta z chłodzeniem na miarę RTX 4090

ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX to  przesada. Budżetowa karta z chłodzeniem na miarę RTX 4090

ASUS zaprezentował autorskie karty graficzne GeForce RTX 4060 8 GB, a wśród nich 3-slotowy wariant ROG STRIX z trzema wentylatorami, co jak na możliwości tej grafiki wydaje się być po prostu przesadą. 

ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX jest  topowym wariantem tego modelu od tajwańskiego producenta, wyposażonym w najlepsze chłodzenie, jakie ma on do zaoferowania. Pytanie tylko, czy w tym przypadku warto przepłacać?

Karta graficzna ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX jest wyposażona w ten sam układ graficzny AD107-400 z 3072 rdzeniami, co wariant referencyjny. Jest to to samo GPU, które będzie dostępne w małych i kompaktowych wariantach ITX, ale ASUS szykuje także gigantyczną wersję karty, która ma podobne chłodzenie, jak to stosowane we flagowych modelach GeForce RTX 4090.

ASUS zaprezentował autorskie karty graficzne GeForce RTX 4060 8 GB, a wśród nich 3-slotowy wariant ROG STRIX z trzema wentylatorami.

ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX

Chłodzenie karty GeForce RTX 4060 ROG STRIX ma 3-slotową konstrukcję i masywny zestaw, składający się z podwójnego radiatora połączony kilkoma rurkami cieplnymi oraz trzech wentylatorów. Karta jest zasilana przez pojedyncze złącze 8-pinowe i oferowana będzie zarówno w wersjach OC, jak i bez fabrycznego podkręcania, a standardowy wariant zachowuje TDP na poziomie 115 W. Spodziewamy się tu mniej zaawansowanego radiatora niż w RTX 4090, ponieważ w innym przypadku cena tego modelu za bardzo odbiegałaby od sugerowanej ceny NVIDII (1549 zł). 

ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX

Nie zmienia to faktu, że ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX będzie modelem premium i powinien kosztować wyraźnie więcej niż najtańsze modele z tej serii. Nie zdziwi nas, jeśli jego cena będzie zbliżona do tańszych wariantów GeForce'ów RTX 4060 Ti 8 GB. W zamian otrzymamy jednak wydajny i cichy cooler. Raczej nie wróżymy mu jednak komercyjnego sukcesu, bo gracze decydujący się na zakup grafik z tego segmentu przeważnie liczą każdy grosz i są w stanie wybaczyć produktom pewne niedoskonałości w zamian za lepszą cenę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS GeForce RTX 4060 ROG STRIX to przesada. Budżetowa karta z chłodzeniem na miarę RTX 4090

 0