Asus Mining Master - płyta główna na 20 kart graficznych

Asus Mining Master - płyta główna na 20 kart graficznych

Asus przedstawia nową płytę główną dedykowaną górnikom. Nowość umożliwia podłączenie aż 20 kart graficznych do portów USB.

Ceny GPU zaczynają powoli się stabilizować na coraz sensowniejszym poziomie, jednak wydobycie kryptowalut to wciąż dochodowy biznes dla firm dostarczających sprzęt komputerowy. Asus pomimo zmniejszającego się szału na wirtualne pieniądze wypuszcza na rynek, nowy produkt, który dość mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Mining Master to płyta główna, która jest w stanie obsłużyć aż 20 kart graficznych. Mining Master ma format standardowej płyty ATX i jest oparty o chipset H370, co oznacza, że wspiera procesory z generacji Coffee Lake, włączając w to rodziny Intel Core, Pentium oraz Celeron (którymi to górnicy są najbardziej zainteresowani). Płyta posiada gigabitowy LAN, dwa porty SATA 3 6Gbps oraz dwa gniazda pamięci DDR4 RAM, w których można maksymalnie obsadzić 32GB 2666MHz.

Pomimo spadku zainteresowania kryptowalutami, dla producentów sprzętu jest to wciąż dochodowy biznes

To co jednak najbardziej istotne w tej płycie, to zdolność obsłużenia dwudziestu kart graficznych, co umożliwia 20 portów PCIe poprzez USB 3.1 Gen 1. Można również wykorzystać jeden slot PCIe 16x, jednak wcześniej trzeba dezaktywować pierwszy port USB. Łączna liczba podłączonych GPU nie może przekroczyć 20. ASUS udostępnia porty PCIe poprzez USB ponieważ górnicy wykorzystują risery PCIe 1x - 16X do podłączenia GPU. Wydobycie nie wymaga wydajnego łącza, więc sloty 1x są w zupełności wystarczające. Normalnie risery 1x i 16x są połączone kablem USB 3.1. ASUS wyeliminował więc konieczność stosowania jednego z riserów, a do płyty wpinamy się bezpośrednio kablem USB. Takie rozwiązanie jest z pewnością solidniejsze i mniej podatne na przypadkowe rozłączenia. Płyta umożliwia podłączenie 3 zasilaczy dzięki trzem złączom 24 pin. Producent zapewnia również oprogramowanie GPU State Detection GUI, pokazujące stan każdej karty graficznej i pozwala na wykrywanie błędów. Niestety póki co nieznana jest cena nowości, wiadomo jednak, że pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus Mining Master - płyta główna na 20 kart graficznych

 0