Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Wygląda na to, że Asus także zamierza zrezygnować z notcha w swoich smartfonach i postawi na niemal całkowicie bezramkowy design przyszłych urządzeń. Z najnowszych przecieków wynika bowiem, że tajwański producent testuje ciekawy pomysł, a mianowicie konstrukcję typu dual-slider, czyli telefon rozsuwany z dwóch stron. Tak przynajmniej sugerują rendery koncepcyjne opublikowane przez słynnego blogera Evana Blassa (znanego też jako @evleaks), prezentujące dwa różne urządzenia. Jednym z nich jest bliżej nieokreślony smartfon ze wsparciem dla łączności 5G, który wyposażono w duży ekran rozciągający się od krawędzi do krawędzi. Z tyłu urządzenia widnieje podwójny aparat, ale najciekawszym elementem jest rozsuwana konstrukcja - zarówno w górnej części, gdzie kryje się para kamerek do selfie, w tym szerokokątna jednostka (120°), jak i w dolnej mieszczącej duży głośnik Harman Kardon. Telefon otrzymać może także czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran, ponieważ nigdzie nie widać wydzielonego sensora. Warto dodać, że zdaniem Blassa, osobna odpowiedzialna za ten render jest członkiem zespołu, który wcześniej zaprojektował model ZenFone 5.

Asus testuje ciekawy pomysł, a mianowicie konstrukcję typu dual-slider, czyli telefon rozsuwany z dwóch stron.

Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Drugie urządzenie, którego rendery opublikował Blass, prezentuje się wyraźnie inaczej, choć także pochwalić może się mechanizmem rozsuwanym po obu stornach. Co ciekawe jednak, o ile w górnej części tutaj również zastosowano podwójny aparat przedni do selfie, tak w dolnej zamiast głośnika umieszczono kontekstualne wirtualne przyciski, które będą się zmieniać w zależności od tego, z jakiej aplikacji czy funkcji korzystamy. W tym przypadku zdecydowano się także na klasyczny czytnik linii papilarnych umieszczony na tylnym panelu urządzenia. Poza tym smartfon ma bardziej kanciasty kształt i podwójny aparat tylny, a brak wsparcia dla 5G sugerować może że, mowa tu o koncepcie urządzenia z niższej półki niż pierwszy z zaprezentowanych modeli, który pretenduje do miana flagowca. To jednak tylko spekulacje i nie ma pewności, czy którykolwiek z tych pomysłów doczeka się realizacji, czy też może zostanie uśmiercony na etapie renderów.  

Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Nie da się jednak ukryć, że producenci coraz bardziej eksperymentują z konstrukcjami telefonów, które pozwalają im stosować niemal bezrmakowy design pozbawiony wcięcia w ekranie. Niedawno mogliśmy przyjrzeć się renderom ZTE, które także ukazywały dwa koncepty smartfonów. Axon V otrzymać miałby specjalny moduł z boku z parą przednich kamerek i sensorami, natomiast Axon S rozsuwaną konstrukcję, ale na bok. Z kolei w tym miesiącu na rynku wylądować ma Oppo Reno z nietypowym mechanizmem wysuwanym z górnej krawędzi, który zawiera aparat przedni i lampę. Czekamy wiec na oficjalną zapowiedź nowych smartfonów Asusa i ciekawi jesteśmy, czy producent rzeczywiście zdecyduje na realizację któregoś z powyższych pomysłów.

Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Aktualizacja: Evan Blass opublikował także zdjęcie, które zdaje się prezentować prototypy tych urządzeń, co oznacza, że jest większa szans, iż Asus zdecyduje się na realizację tych konceptów.  

Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus może szykować smartfony o dwustronnie rozsuwanej konstrukcji

 0