Asus ostrzega o słabej dostępności Radeonów RX 6800 XT

Asus ostrzega o słabej dostępności Radeonów RX 6800 XT

Już 18 listopada powinny zadebiutować dwie nowe karty graficzne AMD z architekturą RDNA2. Mowa oczywiście o modelach Radeon RX 6800 oraz Radeon RX 6800 XT, które jako pierwsze trafią na rynek. Jeśli szykowaliście się na zakup, to prawdopodobnie nie mam dla Was dobrych informacji. David Hammer - przedstawiciel Asus Nordic na forum Sweclockers uprzedził, że model Radeon RX 6800 XT będzie na premierę dostępny w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy. Jak bardzo ograniczonej? Tajwańska firma przewiduje, że wszystkie modele zostaną wyprzedane w zaledwie kilka minut po oficjalnej premierze. Podobny scenariusz przerabialiśmy przy okazji debiutu poszczególnych wariantów GeForce’ów RTX 3000, gdzie zakup karty niemal graniczył z cudem, a większość egzemplarzy była prawdopodobnie wykupywana przez wszelkiej maści boty i skrypty.

Asus uprzedza, że Radeon RX 6800 XT będzie słabo dostępny na premierę i wszystkie egzemplarze zostaną wyprzedane w zaledwie kilka minut.

Radeon RX 6000

Ze słów Hammera wynika, że na premierę najwięcej będzie egzemplarzy najsłabszego modelu Big Navi, czyli Radeona RX 6800. Sporo mniej sztuk trafi do sprzedaży w przypadku Radeona RX 6800 XT, ale i tak w przypadku obu Asus spodziewa się wyprzedaży w ciągu kilku minut. Dopiero po mniej więcej dwóch tygodniach na sklepowych półkach pojawią się modele przyszykowane przez partnerów AMD, w tym również tajwańskiego producenta. Na ten moment nie wiadomo, jak będzie prezentować się ich dostępność, ale przedstawiciel Asusa przewiduje, że zainteresowanie nadal będzie bardzo wysokie. Z kolei z Reddita dowiadujemy się, że wkrótce powinna ruszyć przedsprzedaż na Big Navi, w tym również w polskich sklepach, ale jest spora szansa, że będzie ona ograniczona do jednej sztuki na osobę (tak samo, jak z nowymi GeForce’ami).

AMD już wcześniej obiecywało, że współpracuje z partnerami i sprzedawcami, aby zminimalizować albo wręcz wyeliminować zjawisko, w którym karty zostaną wykupione przez handlarzy, sprzedających je później po zawyżonych cenach. Wiadomo jednak, co zazwyczaj wychodzi z tego typu starań. Cwaniak zawsze znajdzie sposób na obejście różnego rodzaju blokad i ograniczeń i nie zdziwię się, jeśli krótko po premierze na Allegro pojawi się mnóstwo Radeonów w dużo wyższych cenach niż domyślne. Pozostaje mieć nadzieję, że w ciągu kilku tygodni sytuacja ulegnie zmianie, bo aktualnie nie da się kupić praktycznie niczego – nowych GeForce’ów, Ryzenów 5000, Radeonów RX 6000, a także konsoli PlayStation 5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ostrzega o słabej dostępności Radeonów RX 6800 XT

 0