Asus podobno pracuje nad płytami głównymi AMD X590 i AMD X599 HEDT

Asus podobno pracuje nad płytami głównymi AMD X590 i AMD X599 HEDT

Asus zdradził nieco informacji na temat  platform AMD X590 i X599 HEDT i potwierdziło ich rzeczywiste istnienie . AMD wprowadziło już X570 jako swoje główne rozwiązanie dla procesorów Ryzen, ale wygląda na to, że to nie koniec i firma trzyma nie jednego, a dwa asy w rękawie i ma dalsze plany dla swoich procesorów z dużą ilością rdzeni. Asus, który jest jednym z czołowych partnerów AMD, pracuje nad nowymi seriami płyt głównych, wykorzystujących niezapowiedziane jeszcze chipsety  AMD X590 oraz AMD X599.  Producent celuje zarówno w popularne sektory rynku, jak również planuje produkty HEDT. Trzy nowe modele płyt zostały potwierdzone przez Asusa, jednakże w chwili obecnej nie oznacza to wcale, że trafią one do sprzedaży. Według nowych informacji, Asus planuje wydać: Prime X590-PRO, ROG STRIX X590-E oraz ZENITH II Extreme

Asus ma wprowadzić nowe platformy AMD X590 i X599 dla procesorów Ryzen i Ryzen Threadripper.

Jest całkiem prawdopodobne, że seria X590 pojawi się równocześnie z AMD Ryzen 9 3950X, który ma być 16-rdzeniowym flagowcem na podstawkę AM4. Procesor ten początkowo był ukrywany i brakowało go podczas pierwszej zapowiedzi Ryzenów 3. generacji, jednak pokazano go kilka tygodni później na E3 2019. Pogłoski mówią również, że początkowo AMD planowało wydać X570 oraz X590, przy czym jeden z chipsetów oferowałby tylko PCIe Gen 3 a drugi PCIe Gen 4. Ostatecznie AMD porzuciło swoje plany i X570 również dostało wparcie dla 4. generacji PCIe.

Kolejna seria to X599, której pierwszym przedstawicielem ma być high-endowy ZENITH II Extreme. Asus już wcześniej wydał dwie płyty ZENITH oparte o chipset X399 - ROG ZENITH Extreme oraz ROG Zenith Extreme Alpha, które są jednymi z najlepszych konstrukcji z podstawką TR4, które można kupić dla 1. i 2. generacji Threadripperów. ZENITH II Extreme ma zapewnić wsparcie dla 3. generacji procesorów AMD. Należy jednak pamiętać, że do nazwy X599 może rościć sobie prawa również Intel, także sytuacja może być ciekawa. W każdym bądź razie nowości zostały dodane już do najnowszej wersji HWiNFO.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus podobno pracuje nad płytami głównymi AMD X590 i AMD X599 HEDT

 0