ASUS podobno zrezygnował z serii smartfonów Zenfone

ASUS podobno zrezygnował z serii smartfonów Zenfone

ASUS kojarzy się głównie z produkcją sprzętu komputerowego, ale o czym nie każdy wie firma wydaje też własne smartfony. Jak się jednak okazuje, korporacja mogła podążyć drogą LG i zamknąć jeden z działów odpowiedzialnych za telefony.

ASUS miał zrezygnować z marki smartfonów Zenfone

ASUS posiada serie smartfonów ROG Phone, którą skierowano do graczy oraz Zenfone dla szerszej grupy odbiorców. Według raportu Technews Taiwan, przedsiębiorstwo przeprowadza wewnętrzną restrukturyzację i w ramach tego procesu zmniejszono niektóre działy. Jedną z ofiar tej wewnętrznej restrukturyzacji jest oddział Zenfone, o którym mówi się, że został zamknięty. Pracowników przeniesiono do zespołu odpowiedzialnego za markę ROG Phone, więc chociaż tyle dobrego dla nich, że nie wylecieli z pracy, a ich umiejętności nadal będą wykorzystywane w firmie. W raporcie stwierdzono ponadto, że Zenfone 10 pozostaje ostatnim telefonem z serii Zenfone. Ponieważ zespół już nie istnieje, jest mało prawdopodobne, aby pojawił się następca tego modelu.

ASUS miał zrezygnować z serii smartfonów Zenfone i zamknął dział odpowiedzialny za tę markę.

ASUS podobno zrezygnował z serii smartfonów Zenfone

Na początku miesiąca firma ASUS przestała zezwalać na odblokowanie bootloadera posiadaczom Zenfone. Korporacja utrzymywała, iż nie wstrzymuje możliwości odblokowania, a jedynie, że narzędzie jest obecnie niedostępne. Kilka tygodni temu członkowie społeczności zauważyli również, że usunięto starsze oprogramowanie Zenfone z oficjalnej strony internetowej. Wyjaśniono, iż producent nie udostępnia już poprzednich kompilacji oprogramowania, bo chce, żeby użytkownicy smartfonów korzystali z nowego software. Obydwa te zdarzenia raczej nie są powiązane z zamknięciem działu, który tworzył serię Zenfone.

Oto Zenfone 10

W ofercie znajdziemy model Zenfone 10 wyposażony w SoC Qualcomm Snapdragon 8 gen 2 wspierany przez 8/16 GB pamięci RAM + 128 GB, 256 GB, 512 GB wbudowanej pamięci na dane. Smartfon posiada 5,90-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2400 px, 446 ppi oraz odświeżaniu 144 Hz. Do dyspozycji oddano aparat fotograficzny złożony z podwójnych obiektywów: 50 + 13 Mpix, zaś z przodu umieszczono 32 Mpix kamerę do selfie i wideorozmów. Całość zasila bateria o pojemności 4300 mAh.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS podobno zrezygnował z serii smartfonów Zenfone

 0