ASUS pokazuje kartę Intel DG1. Układ będzie działać tylko na 2 płytach głównych

ASUS pokazuje kartę Intel DG1. Układ będzie działać tylko na 2 płytach głównych

Oparty na architekturze Intel Xe-LP układ graficzny DG1 dostępny będzie jako zintegrowana grafika na pokładzie procesorów Tiger Lake-U, ale również jako oddzielny mobilny procesor graficzny Iris Xe MAX. DG1 to również GPU dla komputerów stacjonarnych pod postacią Iris Xe, jednak wersja ta jest słabsza niż mobilny wariant Xe Max. Asus pokazał swoją wersję desktopowego układu DG1, który wyposażono w 80 jednostek wykonawczych (640 jednostek cieniowania), czyli o 128 jednostek ALU FP32 mniej niż w przypadku pełnego GPU DG1. Model ten będzie oferował bardzo podstawową wydajność i nie będą to produkty, które pojawią się w głównym nurcie rynku, zwłaszcza że ASUS potwierdził, że zaledwie dwie płyty główne z ich oferty będą obsługiwały DG1 i jak na razie są to jedyne płyty w ogóle.

Asus zaprezentował kartę opartą o układ DG1. W chwili obecnej zaledwie 2 płyty będą wspierać nową grafikę.

 

Intel już wcześniej ujawnił, że modele DG1 do komputerów stacjonarnych będą wymagały specjalnego BIOSu. Do tej pory ASUS potwierdził, że tylko dwie płyty główne są certyfikowane do współpracy z kartą graficzną DG1: PRIME H410M-A / CSM i PRO B460M-C / CSM. CSM (Corporate Stable Model) to seria płyt dedykowana użytkownikom biznesowym i korporacyjnym z rozszerzonym wsparciem produktowym. Na chwilę obecną te dwie płyty główne są jak na razie jedynymi, które oficjalnie obsługują grafikę Intel Xe na komputerach stacjonarnych.

ASUS DG1 jest wyposażony w trzy wyjścia dla wyświetlaczy, w tym DisplayPort, HDMI i DVI-D. Niestety, ASUS nie podaje dokładnych wersji wyjść, jednak wiadomo, że nie uświadczymy HDMI 2.1, ponieważ Xe-LP nie obsługuje tego standardu. ASUS potwierdza, że ​​karta graficzna ma interfejs PCI Gen3 x4, choć na oficjalnych zdjęciach widać pełnowymiarowe złącze PCIe. Możliwe, że w końcowej wersji zbędne ścieżki zostaną usunięte.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS pokazuje kartę Intel DG1. Układ będzie działać tylko na 2 płytach głównych

 0