Asus prezentuje GeForce GTX 1070 w wersji Expedition

Asus prezentuje GeForce GTX 1070 w wersji Expedition

Jeszcze na targach CES w Las Vegas firma Asus zaprezentowała kartę graficzną GTX 1050 Ti Expedition. Teraz nowa seria doczekała się kolejnego, dużo bardziej wydajnego przedstawiciela. Mowa o GeForce GTX 1070 Expedition.

Karty graficzne z serii Expedition powstały po to, aby osiągać jak najlepszą żywotność. Producent skupił się w ich przypadku na stworzeniu konstrukcji wytrzymałych i trwałych. Dlatego też każda jest poddawana testom, które mają udowodnić te cechy. Procedura zakłada między innymi 144-godzinny test pod dużym obciążeniem, 2-godzinny test ponownego uruchamiania (bez przerwy) oraz 15-godzinny test pod dużym obciążeniem w programie 3DMark.

Karty graficzne z serii Expedition, dzięki swojej trwałości, mają idealnie nadawać się do instalowania w kafejkach internetowych i innych przybytkach, w których muszą pracować przez wiele godzin pod dużym obciążeniem. Chociaż u nas kafejki internetowe nie są już tak popularne, jak w latach 90-tych, to wciąż wiele z nich istnieje chociażby w Azji.

Asus GeForce GTX 1070 Expedition jest fabrycznie podkręcona. Bazowe taktowanie rdzenia to 1607 MHz, co przekłada się na 1797 MHz w trybie Boost. Zegar pamięci GDDR5 pozostał nietknięty i działa efektywnie z częstotliwością 8,0 GHz. Karta wyposażona jest w aluminiowy radiator z miedzianymi rurkami cieplnymi o średnicy 8 mm. Ciepło wyrzucane jest na zewnątrz przez dwa wentylatory. Do zasilania GTX 1070 Expedition wymaga podłączenia 8-pinowego złącza PCIe. Ma trzy złącza DisplayPort oraz po jednym HDMI i DVI. Cena karty nie jest jeszcze znana, ale istnieje spora szansa, że jej dostępność zostanie ograniczona tylko do rynków azjatyckich.

Asus GeForce GTX 1070 Expedition

Asus GeForce GTX 1070 Expedition

Asus GeForce GTX 1070 Expedition

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus prezentuje GeForce GTX 1070 w wersji Expedition

 0