ASUS prezentuje GPU ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix GeForce GTX 1650

ASUS prezentuje GPU ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix GeForce GTX 1650

ASUS prezentuje karty graficzne GeForce GTX 1650 z serii ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix. Wyposażone w nową pamięć GDDR6 VRAM z ponad 50% większą przepustowością w porównaniu do oryginalnego GeForce GTX 1650, przytoczone układy stanowią solidną podstawę dla gier uruchomionych w rozdzielczości 1080p lub aktualizację typu plug-and-play dedykowaną starszym konfiguracjom. Według producenta GPU ROG Strix gwarantują użytkownikom pełną kontrolę nad wydajnością dzięki oprogramowaniu GPU Tweak, które pozwala na precyzyjne dostosowanie każdego ustawienia. W celu zapewnienia kontroli termicznej. Ciepło jest skutecznie odprowadzane z procesora graficznego przez rurki cieplne DirectCU II, a następnie przenoszone do szeregu żeber chłodzonego przez dwa wentylatory Axial-tech. ROG Strix zawiera również komponenty, które zamontowano z wykorzystaniem technologii Auto-Extreme, w zautomatyzowanym procesie produkcyjnym zwiększającym ich niezawodność.

Karty graficzne GeForce GTX 1650 z serii ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix wyposażono w pamięć GDDR6 VRAM.

ASUS prezentuje GPU ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix GeForce GTX 1650

Natomiast karty graficzne ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1650 zwiększają szybkość chłodzenia jednocześnie nie obniżając wytrzymałości. Każdy układ z tej serii zbudowano przy użyciu przy użyciu technologii Auto-Extreme chroniącej przed sztywnym backplate, która zapobiega zginaniu płytki drukowanej. Dodatkowe wentylatory zawierające smar wykorzystywany w podróżach w kosmos, są uszczelnione zgodnie ze standardami IP5X. Firma wspomina także o trwałym akumulatorze z certyfikacją zdobytą podczas testów walidacyjnych, zapewniającego zgodność z najnowszymi komponentami TUF. Zgodnie z oceną ASUSA karty Phoenix zapewniają odpowiednio wysoką wydajność w kompaktowej konstrukcji, co oznacza szeroki zakres kompatybilności w małej obudowie. Będą więc one dobrym rozwiązaniem dla graczy preferujących dłuższy cykl aktualizacji swojego komputera. 

Ograniczona przestrzeń wymaga wydajnego układu chłodzenia, a Phoenix GeForce GTX 1650 GDDR6 jest wyposażona w wentylator z konstrukcją Axial-tech i ponownie zastosowano smar wykorzystywany podczas podróży w kosmos. Połączenie tych funkcji z niezawodnością zapewnianą przez technologię Auto-Extreme sprawia, że Phoenix jest odpowiednim wyborem dla użytkowników chcących uaktualnić przestarzałą kartę lub zbudować swój pierwszy sprzęt do gier. Karty graficzne ASUS GeForce GTX1650 GDDR6 będą dostępne na polskim rynku do końca kwietnia 2020 roku. Sugerowaną cenę modelu TUF ustalono na poziomie 879 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS prezentuje GPU ROG Strix, TUF Gaming i Phoenix GeForce GTX 1650

 0