ASUS prezentuje kartę graficzną GeForce RTX 4080 SUPER w edycji Noctua

ASUS prezentuje kartę graficzną GeForce RTX 4080 SUPER w edycji Noctua

Dziś premiera kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER i ASUS w związku z tym wprowadza na rynek autorski model w kultowym wydaniu Noctua.

ASUS po raz kolejny nawiązał współpracę z austriacką firmą zajmującą się chłodzeniem Noctua, aby stworzyć specjalną wersję GeForce'a RTX 4080 SUPER. Ta karta, podobnie jak inne modele z tej serii, utrzymuje kultową brązowo–beżową kolorystykę coolerów od Noctua.

ASUS po raz kolejny nawiązał współpracę z austriacką firmą zajmującą się chłodzeniem Noctua, aby stworzyć specjalną wersję GeForce'a RTX 4080 SUPER.

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition

Nowo zaprezentowany GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition bardzo przypomina oryginalny model, wyposażony w dwa wentylatory 120 mm Noctua NF-A12x25 PWN. Podstawą karty jest konstrukcja TUF RTX 4080 SUPER, zachowująca komorę parową i radiator, ale ASUS rozszerzył ramę, aby pomieścić wentylatory Noctua.

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition

Karta GeForce RTX 4080 Noctua została uznana za jedną z najcichszych konstrukcji na rynku, osiągając to bez trzech wentylatorów. Noctua chwali się, że wentylatory NF-A15x25 wyposażone są w wirnik z polimeru ciekłokrystalicznego o niskim rezonansie, wzmocniony stabilną piastą silnika i łożyskami.

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition

ASUS potwierdził, że ​​ta grafika jest wyposażona w fabryczny tryb OC, charakteryzujący się częstotliwością taktowania 2640 MHz, czyli o 90 MHz wyższą niż w referencyjnej specyfikacji NVIDII. W trybie domyślnym karta jest taktowana zegarem 2610 MHz.

Recenzje GeForce'a RTX 4080 Noctua podkreślają imponującą wydajność zastosowanego chłodzenia, choć klasyczny design zapewne nie każdemu przypadnie do gustu. Wiele osób ubolewa na brakiem wersji z wentylatorami chromax.black od Noctua, co ich zdaniem poprawiłoby wygląd karty. Niestety Noctua nie odniosła się do tych próśb i nic nie wskazuje na to, aby taka wersja była planowana.

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition

GeForce RTX 4080 w wariancie Noctua miał znacznie wyższą cenę na premierę w marcu 2023 r. w porównaniu do sugerowanej ceny detalicznej NVIDII, startując z poziomu 1649 USD, czyli 450 USD drożej. Za taką kwotę kupimy już flagowego RTX-a 4090. Choć ASUS nie potwierdził jeszcze ceny wersji SUPER, wiadomo, że tanio nie będzie, w najlepszym razie może być o 200 dolarów tańsza ze względu na niższą sugerowaną cenę Zielonych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS prezentuje kartę graficzną GeForce RTX 4080 SUPER w edycji Noctua

 0