Asus prezentuje mały komputer do VR, czyli VivoPC X

Asus prezentuje mały komputer do VR, czyli VivoPC X

Oferta marki Asus właśnie powiększyła się o nowy komputer z serii VivoPC. Nowym dodatkiem do linii małych zestawów jest VivoPC X, który został przygotowany do obsługi okularów wirtualnej rzeczywistości.

VivoPC X to nowy komputer w ofercie Asusa, który ma poradzić sobie z obsługą okularów wirtualnej rzeczywistości. A nie jest to zadanie łatwe, ponieważ – dla przykładu - HTC Vive mają bardzo wyśrubowane wymagania. Jednak mały zestaw PC tajwańskiego producent jest w stanie im podołać.

Komputer wyposażony jest w procesor Intel Core i5 7. generacji (Kaby Lake) oraz 8 GB pamięci RAM DDR4. Jednak najważniejszym elementem jest karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060. To minimum tego, co potrzebne jest do obsługi VR. Nie zmienia to jednak faktu, że GPU spełnia wymagania i jest przy okazji najtańszą opcją do korzystania z okularów wirtualnej rzeczywistości.

Pozostała specyfikacja Asus ViviPC X to między innymi: dysk SSD o pojemności 512 GB, cztery złącza USB 3.1, dwa porty USB 2.0, dwa wyjścia HDMI, a także DisplayPort z obsługą Nvidia G-Sync. Tajwańskie producent zadbał także o odpowiednie chłodzenie komputera. Dlatego wykorzystane zostały specjalne rurki cieplne, które mają przenosić wysokie temperatury z podzespołów na zewnątrz obudowy.

Komputer Asus VivoPC X ma trafić do sprzedaży w marcu. Przyjdzie nam za niego zapłacić około 800 dolarów.

Asus VivoPC X

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus prezentuje mały komputer do VR, czyli VivoPC X

 0