Asus prezentuje nowe gamingowe zasilacze ROG Strix

Asus prezentuje nowe gamingowe zasilacze ROG Strix

ASUS Republic of Gamers prezentuje kolejne zasilacze, tym razem z niższej serii ROG Strix. Ostatnie modele ROG Thor (link do testu ROG Thor 1200 W) to bardzo udane modele oparte na platformach Seasonica i tym razem jest tak samo. Do budowy ROG Strix wybrano elektronikę z Seasonic Focus Plus Gold, jednakże zastosowano takie same radiatory jak w modelach Thor, więc kto czytał test Thora, wie czego można się spodziewać. Asus wprowadza dwie jednostki o mocy 750 W i 650 W, oferujące komponenty klasy premium, półpasywną pracę, w pełni modularne okablowanie, 10-letnią gwarancję, a także możliwość personalizacji wyglądu za pomocą logotypów mocowanych magnetycznie oraz stylowych naklejek. Obie jednostki wykorzystują doskonałe połączenie ekskluzywnej technologii chłodzenia ROG z zestawem komponentów klasy premium, dzięki czemu pracują bardzo cicho podczas napędzania najnowszych wielordzeniowych procesorów i kart graficznych.

Zasialcze Asus ROG Strix to doskonałe połączenie ekskluzywnej technologii chłodzenia ROG z zestawem komponentów klasy premium.

Zasilacz Asus ROG Strix

 Asus ROG Thor 1200 W - test prawdziwie gamingowego zasilacza

Najważniejsze cechy:

  • Nowe jednostki zasilające (PSU) ROG Strix 750 W i 650 W zostały zaprojektowane w celu zapewnienia wydajności na poziomie high-end dla najbardziej wymagających pasjonatów

  • Radiatory ROG oraz 135-milimetrowy wentylator Axial-tech zapewniają niewiarygodnie cichą pracę, jednocześnie wydajnie chłodząc najważniejsze komponenty

  • Certyfikacja 80 Plus Gold i 10-letnia gwarancja, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości japońskich kondensatorów

  • Możliwość dostosowania wyglądu za pomocą w pełni modularnych kabli oraz logotypów mocowanych magnetycznie oraz stylowych naklejek

Radiatory ROG oraz wentylatory Axial-tech

Niski poziom hałasu jest bardzo istotny dla systemów gamingowych klasy premium, dlatego zasilacze z serii ROG Strix są wyposażone w te same radiatory, co modele z cenionej serii ROG Thor. Starannie dobrana równowaga pomiędzy masą a rozmiarami umożliwia zasilaczom dostarczanie odpowiedniej ilości energii, zanim konieczne będzie wprawienie w ruch 135-milimetrowego wentylatora Axial-tech. Wentylatory Axial-tech są oparte na tej samej konstrukcji, co wentylatory stosowane w high-endowych kartach graficznych ROG Strix i oferują mniejszą obudowę z wydłużonymi łopatkami, połączonymi z pierścieniem blokującym, który zwiększa ciśnienie statyczne, kierując powietrze w dół jako zwarty strumień. Wytrzymałość jest w tym wypadku najważniejsza, dlatego śmigło wentylatora jest zamontowane na podwójnym łożysku kulkowym, co gwarantuje dwa razy dłuższą żywotność w porównaniu do rozwiązań z łożyskiem kołnierzowym. Ponadto, w połączeniu z radiatorami ROG układ chłodzenia jest tak efektywny, że wentylator może pracować jedynie na niskich obrotach, co z kolei redukuje emisję hałasu do minimum.

Zasilacz ASUS ROG Strix

Komponenty klasy premium

Połączenie japońskich kondensatorów z MOSFET-ami o niskiej wartości RDS (on) stanowi podstawę do udzielenia 10-letniej gwarancji na jednostki zasilające z serii Strix oraz do osiągnięcia przez nie certyfikacji 80 PLUS® Gold. Jak jednak wiadomo, już samo skorzystanie z platformy Seasonic jest wystarczającą gwarancją, dająca poczucie pewności i stabilności zasilanych komponentów.

Personalizacja wyglądu

Zasilacze z serii ROG Strix są w modularne i dostarczane wraz z pełnym zestawem kabli, gotowych do podłączenia najnowszych komponentów sprzętowych. Kabel 24-pinowy, dwa 6+2-pinowe kable PCI-e, a także dwa 8-pinowe kable EPS 12 V dysponują wbudowanymi kondensatorami – dla redukcji tętnień napięcia i zagwarantowania stabilności pod wysokim obciążeniem. Dla użytkowników chcących spersonalizować swój system, w pakiecie zawarto także kupon z 20% rabatem CableMod, co daje im dostęp do zmodyfikowanych przewodów o różnych długościach i kolorach. Dalsza personalizacja jest możliwa za pomocą mocowanych magnetycznie logotypów oraz zestawu naklejek, których można użyć do zmiany wyglądu widocznych ścianek PSU. Standardowe czerwone „rozcięcie” można przełączyć na neutralne kolory dla uzyskania bardziej dyskretnego stylu „stealth” albo stworzenia idealnego tła dla systemu wykonanego wyłącznie z podzespołów ROG i zaakcentowanego oświetleniem Aura Sync RGB. Nowe zasilacze z serii ROG Strix będą dostępne w sprzedaży w Polsce już w sierpniu 2019 roku, dokładne ceny nie zostały nadane, ale zapewne będą wyższe niż protoplasty, czyli Seasonic Focus Plus Gold.

Specyfikacje:

 

ROG STRIX 750 W Gold

ROG STRIX 650 W Gold

Typ

ATX12V

ATX12V

Wymiary

160 x 150 x 86 mm

160 x 150 x 86 mm

Wydajność energetyczna

80 PLUS Gold

80 PLUS Gold

Funkcje ochronne

OPP/ OVP/ SCP/ OCP/ OTP

OPP/ OVP/ SCP/ OCP/ OTP

Niebezpieczne materiały

ROHS

ROHS

Zakres prądu przemiennego (AC) na wejściu

100-240 VAC

100-240 VAC

Funkcje termiczne

Radiatory ROG oraz 135-milimetrowy wentylator Axial-tech

Radiatory ROG oraz 135-milimetrowy wentylator Axial-tech

Napięcie prądu stałego (DC) na wyjściu

+3,3 V

+5 V

+12 V

-12 V

5 Vsb

+3,3 V

+5 V

+12 V

-12 V

5 Vsb

Maksymalne obciążenie

20 A

20 A

62 A

0,3 A

3 A

20 A

20 A

62 A

0,3 A

3 A

Całkowita moc wyjściowa

750 W

650 W

Złącza

 

MB 24 / 20-pinowe x1

CPU 4+4-pinowe x2

PCI-E 6+2-pinowe x4

SATA x8

Urządzenia peryferyjne x3

MB 24 / 20-pinowe x1

CPU 4+4-pinowe x2

PCI-E 6+2-pinowe x4

SATA x8

Urządzenia peryferyjne x3

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus prezentuje nowe gamingowe zasilacze ROG Strix

 0