ASUS prezentuje ROG Strix XG27AQMR, 27-calowy monitor QHD z odświeżaniem 300 Hz

ASUS prezentuje ROG Strix XG27AQMR, 27-calowy monitor QHD z odświeżaniem 300 Hz

ASUS rozszerzył właśnie swoją ofertę o nowy monitor do gier, przede wszystkim dla fanów e-sportu, czyli ROG Strix XG27AQMR z 27-calowym panelem WQHD i niezwykle wysoką częstotliwością odświeżania 300 MHz.

ROG Strix XG27AQMR obsługuje technologię HDR i co istotne może pochwalić się certyfikatem DisplayHDR 600, co oznacza, że zapewnia lepsze wsparcie dla tej techniki niż większość modeli z DisplayHDR 400, gdzie efekt szerokiego zakresu tonalnego jest symboliczny. Co więcej, nowy monitor ASUSa wyposażony został w panel IPS o rozdzielczości QHD (2560 × 1440 pikseli), który zapewnia nie tylko lepszą ostrość obrazu, ale i znacznie większą powierzchnię roboczą (o 77%) w stosunku do zwykłego Full HD (1920 × 1080 pikseli). 

ASUS zapowiada ROG Strix XG27AQMR z 27-calowym panelem WQHD i niezwykle wysoką częstotliwością odświeżania 300 MHz.

ASUS zapowiada ROG Strix XG27AQMR

Nie powinniśmy też narzekać na jakość obrazu w dynamicznych scenach, bo producent chwali się czasem reakcji plamki na poziomie 1 ms (GtG) oraz obsługą technologii NVIDIA G-Sync i AMD FreeSync Premium, które odpowiadają za synchronizację częstotliwości odświeżania z liczbą klatek generowaną przez GPU, przez co nie musimy się obawiać stutteringu i efektu rozrywania obrazu. ASUS oferuje też tryb stroboskopowego podświetlenia ELMB SYNC bazujący na VESA Adaptive-Sync, co powinno zapewnić jeszcze wyraźniejszy obraz, pozbawiony smużenia w grach. 

Wyświetlacz w ROG Strix XG27AQMR zapewnia 97% pokrycie gamutu DCI-P3 i 120% sRGB, co przekładać ma się na precyzyjną reprodukcję kolorów, w czym pomoże też fabryczna kalibracja przeprowadzona przez producenta. W połączeniu z HDR spodziewać możemy się naprawdę dobrej jakości obrazu, w tym szerszego zakresu kolorów, wysokiej jasności i głębszej czerni. Firma wykorzystuje również dwa różne tryby HDR, ASUS Cinema HDR i ASUS Gaming HDR, aby dostosować się do treści oglądanych lub odtwarzanych przez użytkownika.

ASUS zapowiada ROG Strix XG27AQMR

Kolejną funkcją monitora ROG Strix XG27AQMR jest Dynamic Shadow Boost, które rozjaśnia obraz w ciemnych obszarach ekranu, co akurat odbywa się kosztem jakości obrazu. Przycisk skrótu GamePlus zapewnia zaś użytkownikom dostęp do kilku innych gamingowych funkcji. 

Jeśli chodzi o łączność, otrzymujemy dostęp do dwóch portów HDMI 2.0, gniazda audio 3,5 mm, jednego portu DisplayPort 1.4 i dwóch USB 3.2 Gen 1. Nowy ROG Strix XG27AQMR można regulować w zakresie wysokości, obrotu i pochylenia, a nie zabrakło też opcji piwotu.

Jak na razie ASUS nie zdradził jeszcze ceny ani dokładnej daty premiery tego modelu, ale ten zadebiutować ma w nadchodzących miesiącach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS prezentuje ROG Strix XG27AQMR, 27-calowy monitor QHD z odświeżaniem 300 Hz

 0