Asus Prime X399-A - dyskretnie podświetlona płyta dla Threadripperów

Asus Prime X399-A - dyskretnie podświetlona płyta dla Threadripperów

Gdy nieco ponad miesiąc temu wypuszczone na rynek zostały Threadrippery, jedyne co oferował Asus, to ich rewelacyjna płyta X399 Zenith. Jedyny problem z jakim borykała się ta konstrukcja, to cena wynosząca niemal 600 Euro. Asus postanowił opracować produkt nieco bardziej przystępny, mieszczący się w pułapie 350 Euro. Właśnie takim produktem jest Asus Prime X399-A, który własnie trafił na półki sklepowe.

Asus Prime X399-A  zbudowano wokół gniazda TR4 i chipsetu X399. Na laminacie umieszczono 8 gniazd pamięci DDR4, mogących łącznie obsłużyć 128 GB. Maksymalne taktowanie RAM po OC to 3200 MHz.  Do dyspozycji użytkowników oddano 4 porty PCI-e, z czego 3 zostały wzmocnione, by sprostać high-endowym kartom graficznym. Każde z gniazd PCI-e jest bezpośrednio połączone z CPU osobnym, dedykowanym połączeniem i nie ma tu mowy o jakimkolwiek dzieleniu. To samo dotyczy ścieżek PCI-e dla magazynów danych. Na płycie znalazło się jedno gniazdo U.2 i dwie sztuki M.2. Pierwszy slot M.2 dzieli radiator z chipsetem, co ma zapewnić odpowiednie odprowadzanie ciepła napędu pod obciążeniem. Drugi z nich umieszczono przy gniazdach DIMM, gdzie napęd ma być chłodzony powietrzem z pobliskich wentylatorów. 

Asus Prime X399-A to produkt ciągle zapewniający bardzo wysoką jakość, jednak zdecydowanie po przystępniejszej cenie niż model Zenith.

Asus umieścił na PCB sześć złącz SATA 6GB/s, co jest standardową i wystarczającą ilością. Za dźwięk odpowiada montowany w wysokiej klasy płytach głównych układ Realtek ALC S1220A. Na płycie znalazł się również przydatny wyświetlacz diagnostyczny, dodatkowe czujniki temperatury, gniazdo zasilania pompy wodnej oraz guzik Power. Oczywiście w tej utrzymanej w czarno-srebrnej tonacji płycie, nie mogło zabraknąć podświetlenia LED, które w tym przypadku juednak jest dyskretne i ogranicza się jedynie do lekkiej poświaty wydobywającej się spod chłodzenia chipsetu. Oczywiście dla niektórych będzie to za mało, więc Asus umożliwia podpięcie do płyty dodatkowych taśm LED. Wszystko to jest kompatybilne z Aura Sync.  Dodatkowo do płyty można przyczepiać elementy wydrukowane własnoręcznie na drukarce 3D. W chwili obecnej płyta kosztuje 349 Euro.

 

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus Prime X399-A - dyskretnie podświetlona płyta dla Threadripperów

 0