ASUS przedstawia 28-calowy gamingowy monitor TUF Gaming VG289Q1A

ASUS przedstawia 28-calowy gamingowy monitor TUF Gaming VG289Q1A

ASUS zaprezentował nowy 28-calowy monitor do gier TUF Gaming VG289Q1A, działający rozdzielczością 4K i maksymalną częstotliwością odświeżania do 60 Hz. Monitor jest reklamowany jako gamingowy, jednak gracze PC z pewnością będą kręcić nosem patrząc na odświeżanie. TUF Gaming VG289Q1A oferuje rozdzielczość 3840 x 2160, obiecując oszałamiająco wyraźne i szczegółowe obrazy. Wyższa rozdzielczość daje użytkownikom cztery razy więcej pikseli niż wyświetlacze o podobnych rozmiarach, co zapewnia więcej miejsca na pulpicie. Monitor obsługuje technologię AMD FreeSync, która  zapewnia niesamowicie płynną rozgrywkę.

ASUS TUF Gaming VG289Q1A to gamingowy monitor 4K, choć odświeżanie na poziomie 60 Hz to dla wielu użytkowników zdecydowanie za mało. 

Wyświetlacz oferuje częstotliwość odświeżania tylko do 60 Hz, co jest niższą wartością niż w przypadku innych monitorów do gier, ale dzięki rozdzielczości 4K i unikalnej konstrukcji konstrukcja ta może się wyróżniać. Wyświetlacz obsługuje technologię HDR, która oferuje szerszą gamę kolorów i znacznie lepszy kontrast niż standardowe monitory do gier. Obsługa HDR tego monitora obejmuje 90% gamy kolorów DCI-P3. Producent wprowadził dwa różne tryby HDR: ASUS CINEMA HDR i ASUS Gaming HDR, które są zoptymalizowane pod kątem różnych aplikacji i wykorzystania HDR.

TUF Gaming VG289Q1A oferuje pięć różnych ulepszeń dla graczy, w tym Shadow Boost, GamePlus, GameVisuals, technologię Flicker-Free i tryb Ultra-Low Blue Light, który oferuje technologię wolną od migotania, zmniejszając zmęczenie oczu podczas dłuższych sesji grania. Technologia Shadow Boost może poprawić szczegóły obrazu w ciemniejszych obszarach, jednocześnie rozjaśniając sceny bez prześwietlania jasnych obszarów obrazu. TUF Gaming VG289Q1A posiada jeden port DisplayPort i dwa porty HDMI 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe. Firma ASUS nie ogłosiła jeszcze w jakiej cenie monitor pojawi się na rynku, podobnie nie wiadomo kiedy nastąpi premiera.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przedstawia 28-calowy gamingowy monitor TUF Gaming VG289Q1A

 0