Asus przedstawia odświeżoną gamingową klawiaturę modułową ROG Claymore II

Asus przedstawia odświeżoną gamingową klawiaturę modułową ROG Claymore II

W 2016 roku Asus po raz pierwszy zaprezentował swoją modularną klawiaturę dla graczy ROG Claymore, a teraz model ten doczekał się odświeżenia. Zmieniona wersja idzie z duchem czasu, oferując zarówno przewodową, jak i szybką łączność bezprzewodową (korzystając z wbudowanej baterii, która zapewnia nawet 43 godziny pracy z włączonym oświetleniem). Zmiana zaszła również w obrębie przełączników i zamiast Cherry MX, tym razem postawiono na optyczne mechaniczne przełączniki klawiszy Asus ROG. Po bliższym przyjrzeniu widać, że ROG Claymore II to klawiatura  turniejowa TKL (tenkeyless) bez klawiatury numerycznej, którą można doczepić po obu stronach - co sprawia, że wariant ten jest atrakcyjny zarówno dla osób praworęcznych, jak leworęcznych. Sama klawiatura TKL, to według producenta 80 procent, zwiększające się po podpięciu modułu numerycznego w kompletną 100-procentową klawiaturę do gier. W zestawie znajduje się również odłączana, całkowicie skórzana podpórka pod nadgarstki.

Asus wprowadza odświeżoną gamingową klawiaturę Claymore II - dodając tym razem łączność bezprzewodową, nowe optyczne, mechaniczne przełączniki ROG oraz dodatki jak skórzana podpórka pod nadgarstki.

Asus zaktualizował Claymore II również w kwestii przełączników, wybierając optyczne mechaniczne switche klawiszy ROG. Zamiast czterech opcji od Cherry MX, teraz gracze mają do wyboru dwa warianty:  RX Red - liniowy i szybki oraz RX Blue - szybki z klikiem. Przełączniki optyczne mają być lepszym wyborem, zapewniając  większą trwałość - do 100 milionów kliknięć, mają doskonałą stabilność, centralne oświetlenie i oferują "prawie zerowe opóźnienie odbicia" podczas korzystania - co ma być atrakcyjne dla graczy i profesjonalistów z branży eSportu. Przełączniki te były wcześniej dostępne w klawiaturze ROG Strix Scope RX.

W tej odświeżonej wersji Asus zdecydował się zaoferować zarówno łączność przewodową, jak i bezprzewodową. Producent zapewnia, że ​​niezależnie od tego, który tryb wybierze gracz, skorzysta z tej samej atrakcyjnej "ultraszybkiej reakcji 1 ms". W przypadku połączenia bezprzewodowego, klawiatura oferuje 43 godziny użytkowania z podłączoną klawiaturą numeryczną i włączonym oświetleniem RGB (do 144 godzin z wyłączonym oświetleniem). Złącze USB umożliwia przewodowe użytkowanie i szybkie ładowanie wbudowanej baterii 4000 mAh (30 minut ładowania zapewnia 18 godzin pracy przy wyłączonym oświetleniu). Jest też przejściówka USB typu A. Klawiatura posiada również wbudowaną pamięć, wskaźnik LED poziomu naładowania baterii, nagrywanie makr w locie, a także 100% anti-ghosting i N-key rollover. Cena to około 290 euro.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus przedstawia odświeżoną gamingową klawiaturę modułową ROG Claymore II

 0