Asus przedstawia pierwszą płytę główną ROG Strix z chipsetem B365

Asus przedstawia pierwszą płytę główną ROG Strix z chipsetem B365

W grudniu Intel wypuścił chipset B365, utworzony w procesie 22 nm, by złagodzić skutki problemów wywołanych opóźnieniami w produkcji 14 nm układów B360. Zmiana ta pozwoliła Intelowi na uspokojenie sytuacji i ustabilizowanie sytuacji z procesem 14 nm. Od tego czasu powoli pojawiały się coraz nowsze płyty główne oparte o nowy chipset, a teraz Asus dodał do swojej oferty płytę ROG Strix B365-G Gaming w formacie Micro-ATX, która jest pierwszą płytą główną z rodziny ROG Strix opartą o chipset B365. Płyta wspiera procesory Intel Core 8. i 9. generacji, Pentium Gold oraz Celeron i wspiera aż do 64 GB pamięci DDR4-2666 RAM w czterech slotach DIMM. B365-G Gaming jest nieco wyższa niż wiele produktów konkurencji, bo w tym przypadku producent zdecydował się na integrację panelu I/O bezpośrednio z płytą. O wyższej klasie produktu mają też świadczyć kodek audio  SupremeFX S1220A z przedziału premium oraz Intel I219-V LAN.

Płyta z "Gaming" w nazwie i ani jednej diody LED? ;)

Płyta umożliwia podłączenie całkiem sporej ilości dysków i napędów. Producent umieścił na na laminacie 6 portów SATA (ze wsparciem dla RAID 0, 1, 5, 10) oraz 2 gniazda M.2. Pierwsze M.2 wspiera zarówno SATA jak i PCIe 3.0 x4, podczas gdy drugi z portów tylko PCIe 3.0 x4. Trzecie gniazdo M.2 (Key E) przeznaczone jest dla kart Wi-Fi i umieszczono je pod pierwszym slotem PCIe, blisko baterii CMOS. Liczba gniazd USB jest całkowicie wystarczająca i obejmuje dwa porty USB 3.1 Gen 2 (10 Gb / s) typu A, cztery porty USB 3.1 Gen 1 i dwa porty USB 2.0 na tylnym panelu I/O, wszystkie połączone bezpośrednio z chipsetem. Na panelu z tyłu znalazło się jeszcze miejsce dla starego PS/2, portów DVI-D i HDMI, oraz gniazd audio i S/PDIF.

Płyta ROG Strix B365-G Gaming dzięki dwóm pełnej długości slotom PCIe wspiera AMD CrossFireX, umożliwiając wykorzystywanie wielu kart AMD w jednym systemie. Co zadziwiające Asus nie zdecydował się na żadne podświetlenie LED i osoby, które chcę rozświetlić czarno-biały laminat będą musiały zaopatrzyć się we własne rozwiązania, które będą mogli podłączyć do 4-pinowego złącza na płycie. Póki co nie ujawniono żadnych informacji o cenie produktu, jednak patrząc na bliższe budżetowym ceny chipsetu B365, równoważone przez przynależność płyty do rodziny ROG Strix, spodziewamy się minimum 400-450 zł.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus przedstawia pierwszą płytę główną ROG Strix z chipsetem B365

 0