ASUS przygotował niskoprofilową kartę graficzną GeForce RTX 4060

ASUS przygotował niskoprofilową kartę graficzną GeForce RTX 4060

Jak podaje VideoCardz, ASUS zaprezentował nową kartę graficzną z serii GeForce RTX 4060. To, co najbardziej jednak zwraca uwagę w tym przypadku, to niskoprofilowa obudowa urządzenia. 

Karta GeForce RTX 4060 LP BRK firmy ASUS jest wyposażona w procesor graficzny AD107-400 z 3072 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci GDDR6. W przeciwieństwie do innych autorskich modeli GeForce RTX 4060, ta grafika nie oferuje fabrycznego podkręcenia zegarów i są ku temu powody. Zamiast skupiać się na wydajności, ASUS skoncentrował swoją uwagę na konstrukcji dostosowanej do mniejszych komputerów.

ASUS zaprezentował nową kartę graficzną z serii GeForce RTX 4060, która zaskakuje kompaktowym rozmiarem. 

ASUS GeForce RTX 4060 LP BRK

Nowoczesne niskoprofilowe karty graficzne to już domena rozwiązań profesjonalnych. Ostatnio próbowano przywrócić ten projekt na gamingowy rynek, a to za sprawą Gigabyte, które opracowało innowacyjną, niskoprofilową konstrukcję, zawierającą trzy mniejsze wentylatory. Co ciekawe, wydaje się, że ASUS czerpał inspirację z projektu rywala. 

ASUS GeForce RTX 4060 LP BRK

GeForce RTX 4060 LP BRK może pochwalić się customową konstrukcją z trzema wentylatorami zamontowanymi na stosunkowo dużym radiatorze. Należy zauważyć, że karta wciąż wymaga dwóch slotów, co może rozczarować tych, którzy oczekują niskoprofilowej i jednoslotowej konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że GeForce RTX 4060 jest modelem o TDP 115 W. W rezultacie wymaga co najmniej jednego zewnętrznego złącza zasilania, którym w tym przypadku jest pojedyncze 8-pinowe złącze.

Gigabyte

Model Gigabyte

Konstrukcja Gigabyte jest bardzo podobna do tego stopnia i ​​oferuje takie same złącza wyświetlania. Obie karty są wyposażone w dwa złącza HDMI 2.1 i dwa DisplayPort 1.4a, co pozwala na podłączenie czterech ekranów jednocześnie. ASUS nie potwierdził ceny swojego rozwiązania, podczas gdy model Gigabyte kosztuje obecnie w naszym kraju od ok. 15550 zł. Całkiem prawdopodobne, że ceny ASUSa będą podobne. Niewątpliwie taka konstrukcja to ciekawa opcja dla osób szukających kompaktowych rozwiązań do HTPC (Home Theatre PC) lub Mini-PC.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS przygotował niskoprofilową kartę graficzną GeForce RTX 4060

 0