Asus przygotowuje 144-hercowy monitor o rozdzielczości 4K

Asus przygotowuje 144-hercowy monitor o rozdzielczości 4K

Według najnowszych doniesień, firma Asus jest na zaawansowanym etapie przygotowań do zaprezentowania pierwszego monitora dla graczy, łączącego rozdzielczość natywną 4K z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Osiągnięcie takich parametrów stało się możliwe dzięki zwiększonej przepustowości interfejsu DisplayPort 1.3. Tym samym już na wstępie warto zaznaczyć, że wyświetlacz osiągnie pełnię swojego potencjału jedynie na kilku najnowszych kartach graficznych, t.j. Nvidia GeForce GTX 1080 bądź Radeon RX 480.

Opisywany panel otrzyma ponoć matrycę AHVA, czyli IPS produkcji AU Optronics.

Opisywany panel otrzyma ponoć matrycę AHVA, czyli IPS produkcji AU Optronics, co jest częstym wyborem producentów w przypadku hi-endowych monitorów dedykowanych graczom. Na chwilę obecną, obok danych o wykorzystanym wejściu obrazu, jest to jedyny konkret. Producent nie wspomina ani o szczegółowych parametrach technicznych, ani tym bardziej o ewentualnym wykorzystaniu którejś z technik adaptywnej synchronizacji obrazu - Nvidia G-Sync, AMD FreeSync. Przyglądając się uważnie sfotografowanej ultoce, można dostrzec jedynie fragment notki opisującej podstawę, skądinąd oferującą liczne możliwości regulacji.

Kiedy nowy flagowiec Asusa wejdzie na rynek? Trudno powiedzieć. Wypada natomiast zauważyć, że Asus po pierwszym 144-hercowym panelu o rozdzielczości natywnej 2560x1440 pikseli, szykuje kolejny kamień milowy w dziedzinie monitorów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus przygotowuje 144-hercowy monitor o rozdzielczości 4K

 0