ASUS ROG Ally - poznaliśmy cenę topowej konfiguracji. Jest taniej, niż sądziliśmy

ASUS ROG Ally - poznaliśmy cenę topowej konfiguracji. Jest taniej, niż sądziliśmy

Kiedy przedstawiciel ASUSa stwierdził, że cena ROG Ally wynosić będzie poniżej 1000 USD, obawialiśmy się, że może to być 999 USD. Na szczęście najnowsze przecieki zdają się ujawniać znacznie bardziej rozsądną cenę.  

O ile przecieki odnośnie specyfikacji sprzętu przeważnie okazują się prawdziwe, choćby z tego powodu, że bazują na informacjach pozyskanych z benchmarków, tak ceny to najczęściej czyste spekulacje i bardzo często to, co słyszymy przed premierą z nieoficjalnych źródeł, nie znajduje później odzwierciedlenia w rzeczywistości. Czasem jednak źródło jest tak solidne, że można mu zaufać i tak właśnie jest w tym przypadku. 

Cena nadchodzącej przenośnej konsoli ASUS ROG Ally została ujawniona przez sklep BestBuy.

ASUS ROG Ally

Cena nie taka straszna (choć wysoka)

Cena nadchodzącej przenośnej konsoli ASUS ROG Ally została ujawniona przez sklep BestBuy, który jest oficjalnym partnerem ASUSa w zakresie tego urządzenia. Flagowa wersja konsoli kosztuje podobno 699,99 dolarów i jest to wariant z mocniejszym APU AMD Ryzen Z1 Extreme. Wcześniej mówiło się, że ASUS wyceni swoją konsolę drożej niż Valve, tylko po to, by zaoferować wariant z układem AMD Ryzen Z1 (bez Extreme w nazwie) w cenie Steam Deck. Wygląda na to, że ASUS postanowił jednak nas zaskoczyć. 

ASUS ROG Ally

Konsola ASUS ROG Ally z 16 GB pamięci LPDDR5 (wciąż nie znamy prędkości tych modułów) i 512 GB pamięci ma zadebiutować w cenie 699,99 USD. Urządzenie byłoby zatem tylko o 50 USD droższe niż Steam Deck, który kosztuje 649 USD (3099 zł) w wersji z taką pojemnością RAM i pamięci na dane. Cena handhelda Valve zaczyna się jednak od jedyne 399 USD (1899 zł) za wariant z eMMC, ale ASUS nie planuje korzystać z tego typu pamięci masowej. O ile nam wiadomo, ROG Ally będzie również dostępny z 256 GB dyskiem, co w połączeniu z układem AMD Ryzen Z1 może obniżyć cenę o 100-150 USD w przypadku bazowego modelu. 

Premiera już za dwa tygodnie

ASUS ma oficjalnie ogłosić informacje o dostępności, przedsprzedaży i cenach 11 maja podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się jednocześnie w kilku miastach. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Ally - poznaliśmy cenę topowej konfiguracji. Jest taniej, niż sądziliśmy

 0