ASUS ROG Ally X - poznaliśmy cenę i szczegóły specyfikacji nadchodzącego handhelda

ASUS ROG Ally X - poznaliśmy cenę i szczegóły specyfikacji nadchodzącego handhelda

Informator @MysteryLupin podzielił się nowymi szczegółami na temat ROG Ally X, kolejnego urządzenia ASUSa dla graczy typu handheld z systemem Windows. Chociaż tajwański producent nie zamierza ujawniać ROG Ally X aż do przyszłego miesiąca, do targów Computex 2024, @MysteryLupin przedstawił kluczowe dane specyfikacji, kolorystykę nowego urządzenia i sugerowaną cenę.

Opadł już kurz po zeszłotygodniowej zapowiedzi ASUSa ROG Ally X, podczas której zaprezentowano także Armory Crate SE 1.5. I chociaż ASUS potwierdził kilka szczegółów na temat kolejnego ROG Ally, pozostawił wiele niewiadomych przed pełną premierą urządzenia 2 czerwca. Tutaj do gry wchodzi @MysteyLupin, który ujawnił właśnie różne szczegóły dotyczące ROG Ally X.

@MysteryLupin przedstawił kluczowe dane specyfikacji, kolorystykę nowego urządzenia i sugerowaną cenę.

 

Nieco psując plany ASUSa, @MysteryLupin sugeruje, że ROG Ally X będzie dostępny w jednej konfiguracji, w przeciwieństwie do obecnego modelu ROG Ally (669 dolarów na Amazon). Jak wcześniej sugerowano, w ROG Ally X powróci platforma Ryzen Z1, która napędza także Lenovo Legion Go, a nie tylko ROG Ally. Informator zapewnia, że ​​ROG Ally X będzie wyposażony wyłącznie w procesor Ryzen Z1 Extreme, czyli customowy wariant Ryzena 7 7840U.

Prawdopodobnie nie powinno to być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że ASUS już pozycjonował ROG Ally X jako ulepszoną wersję swojego obecnego handhelda do gier. W podobnym tonie @MysteryLupin donosi, że konsola będzie dostarczana z dyskiem SSD o pojemności 1 TB, czyli dwukrotnie większą niż którykolwiek z istniejących wariantów ROG Ally. Mając to na uwadze, oczekuje się, że urządzenie zachowa istniejący 7-calowy wyświetlacz poprzednika, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p i 120 Hz.

Co więcej, @MysteryLupin stwierdza, że ​​ROG Ally X będzie dostępny jedynie w czarnym kolorze. Prawdopodobnie w celu odróżnienia od ROG Ally, choć czarny kolor może również sprawić, że ROG Ally X będzie wyglądał jak MSI Claw. Podobno ASUS planuje cenę wynoszącą 799 dolarów, co oznaczałoby, że nowy produkt byłby o 100 dolarów droższy niż cena premierowa ROG Ally. Bazując na tym, co do tej pory sugerował ASUS, ROG Ally X będzie wyposażony między innymi w większą baterię i więcej pamięci RAM, aby uzasadnić dopłatę w wysokości 100 dolarów.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Ally X - poznaliśmy cenę i szczegóły specyfikacji nadchodzącego handhelda

 0