Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit wyeliminuje ramki pomiędzy monitorami

Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit wyeliminuje ramki pomiędzy monitorami

Wieloekranowe zestawy od dawna wykorzystywane są zarówno do grania, jak i pracy, gdzie zwiększają produktywność, jednak każdy kto korzystał z tego typu rozwiązania wie, że nie jest ono pozbawione wad, a jedną z nich jest rozdzielenie obrazu przez nie najlepiej wyglądające ramki monitorów.

Co prawda, postęp w technologii jaki odnotowaliśmy w ostatnich latach sprawił, że ramki wyraźnie odchudzono, ale najnowszy produkt Asusa ma je wyeliminować całkowicie. Ten nazywa się Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit i wykorzystuje cienkie soczewki z transparentnego szkła akrylowego (PMMA), które jest bardziej wytrzymałe od tradycyjnego szkła. Soczewki, które zawierają optyczne mikrostruktury odbijające światło, umieszczone są wzdłuż łączenia obu monitorów i obijają światło w taki sposób, że tworzą "optyczny kamuflaż" ukrywający ramki przed naszym wzrokiem. Producent twierdzi, że zastosowany materiał przepuszcza 90% światła monitora, co sprawia, że obraz pod soczewkami będzie nieco przyciemniony, ale powinno być to mniej irytujące niż ramka powstała na łączeniu dwóch monitorów. Wykorzystanie szklanych soczewek zredukowałoby przyciemnienie, ale zdaniem Asusa to rozwiązanie zbyt delikatne na masową produkcję (i zapewne zbyt drogie).

Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit to niszowe, choć ciekawie rozwiązanie i jeśli się sprawdzi, zapewne możemy spodziewać się wysypu tego typu akcesoriów

Zestaw zaprezentowany na targach CES 2018 przysposobiony był do pracy z modelami ROG Swift PG258Q i Strix XG258Q, ale pomysł ten wykorzystać można z powodzeniem także z innymi monitorami. Akcesorium zaprojektowano w taki sposób, by pracować pod kątem 130°, co oferować ma najlepszy balans pomiędzy komfortem użytkowania, a immersją użytkownika. Pomysł tajwańskiego producenta niewątpliwie jest intrygujący i rozwiązuje realny problem, poza tym wykorzystanie optycznego rozwiązania sprawia, że nie będziemy potrzebować żadnych dodatkowych kabli czy oprogramowania. Producent potwierdził już zaś, że z tego akcesorium będziemy mogli skorzystać także w monitach innych producentów, co wyraźnie zwiększa atrakcyjność tego pomysłu. Asus nie zdradził jeszcze ceny, ale premiery Bezel-Free Monitor Kit spodziewać mamy się w tym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Bezel-Free Monitor Kit wyeliminuje ramki pomiędzy monitorami

 0