Asus ROG Claymore - pierwsze zdjęcia

Asus ROG Claymore - pierwsze zdjęcia

Line-up produktów Asus Republic of Gamers zostanie wkrótce rozszerzony o klawiaturę mechaniczną Claymore. Rzeczone peryferium cechuje się dość nietypową, dwuczęściową budową - co zdaniem producenta ułatwia transport.

Asus ROG Claymore to z pozoru zupełnie zwyczajna klawiatura w układzie US QWERTY. Blok numeryczny zawarto jednak w obrębie oddzielnego modułu, który w każdej chwili można odłączyć, ograniczając zarazem liczbę klawiszy do 80. Uzyskujemy w ten sposób znacznie bardziej kompaktowe peryferium, skrojone chociażby na potrzeby imprez LAN party. Co ciekawe, opcjonalny moduł wyposażono również w rolkę. Domyślnie odpowiada ona za zmianę głośności, ale producent zapowiada udostępnienie możliwości przeprogramowania.

Zgodnie z najnowszymi trendami, model Claymore posiada podświetlenie RGB. W tym konkretnym przypadku diody sterowane są za pośrednictwem oprogramowania Aura, znanego także użytkownikom wybranych płyt głównych i kart graficznych Asusa. Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi natomiast hub z gniazdami USB 3.0.

Szczegóły na temat zastosowanych przełączników nie zostały chwilowo ujawnione. Podobnie zresztą jak data premiery i cena. Możecie za to zapoznać się z wysokiej jakości fotografiami zapowiedzianej klawiatury:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Claymore - pierwsze zdjęcia

 0