Asus ROG Crosshair VI Hero - pierwszy unboxing

Asus ROG Crosshair VI Hero - pierwszy unboxing

Nietypowa sytuacja. Choć flagowa płyta marki Asus dla procesorów AMD Ryzen nawet nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona mediom, do Internetu zdążyło trafić przyzwoitej jakości wideo z jej rozpakowania.

Cała sprawa jest o tyle interesująca, że materiał opublikował zupełnie świeży użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie KWASTEK, posiadający w chwili wydania tytułowego filmu mniej niż 100 subskrypcji. Co więcej, wszystkie filmy znajdujące się na kanale dotyczą produktów marki Asus, a niektórzy komentujący zdają się kojarzyć prezentera z australijskim sklepem internetowym PC Case Gear. Jako iż "przeciek" widnieje już na łamach YouTube od dobrych dwóch dni i nikt go nie zablokował, co notabene powinno się zdarzyć w razie złamania embargo, można odnieść wrażenie, że publikacja jest zaplanowanym działaniem marketingowym. Tak czy inaczej, niezależnie od genezy powstania filmu wreszcie możemy bliżej przyjrzeć się płycie głównej z podstawką AM4 i topowym chipsetem dla procesorów z linii Ryzen, czyli X370.

Za nagranie odpowiada kompletnie nieznany wcześniej użytkownik serwisu YouTube, co może sugerować, iż za całym zamieszaniem stoi marketing.

Konstrukcję zbudowano w oparciu o 12-fazową sekcję zasilania (8+4), zrealizowaną w technice Digi+ PWM, która znajduje się oczywiście w bezpośrednim sąsiedztwie socketu i czterech slotów pamięci DDR4 DIMM - obsługują one kości o efektywnym taktowaniu 3200 MHz. W sekcji kart rozszerzeń znajdziemy dwa wzmocnione PCI-Express 3.0 x16, jedno PCI-Express 2.0 x16 i trzy PCI-Express 3.0 x1. Jak wiadomo układ logiki X370 zapewnia wsparcie zarówno dla AMD CrossFire, jak i Nvidia SLI. Idąc dalej, podsystem interfejsów magazynu danych składa się z ośmiu SATA 6 Gb/s i pojedynczego SATA M.2 2280 o przepustowości 32 Gb/s. Z kolei na tylnym panelu aż roi się od portów USB - dwa USB 3.1 (w tym jedno typu C), osiem USB 3.0 oraz cztery USB 2.0. Całości dopełniają m.in. zintegrowane WiFi, gigabitowa karta sieciowa, kodek audio S1220A i system oświetlenia LED.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Crosshair VI Hero - pierwszy unboxing

 0