ASUS ROG Maximus XII Extreme i GTX 1660 w inspirowanej mangą wersji GUNDAM

ASUS ROG Maximus XII Extreme i GTX 1660 w inspirowanej mangą wersji GUNDAM

Asus wprowadza na rynek nową serię produktów o wspólnej nazwie Extreme GUNDAM. Jest to specjalna edycja inspirowana japońskim anime o gigantycznych robotach. Wśród najbardziej interesujących jest płyta główna Maximus XII EXTREME (M12E) i karta graficzna  z serii GeForce 16. Oprócz tego w sprzedaży pojawi się cały zestaw do budowy tematycznego PC, w tym zasilacz, obudowa, monitor i inne peryferia. W oryginale płyta Maximus XII EXTREME została zaprojektowana do chłodzenia cieczą z 16-fazową sekcją zasiania płyty głównej z masywnymi radiatorami z i wieloma 4-PINowymi złączami wentylatorów PWM. Wersja GUNDAM zawiera preinstalowany monoblok procesora, VRM i chipsetów. Wygląda na to, że nie ma żadnych zmian w układzie PCB, ale płyta oferuje teraz zupełnie nową kolorystykę. Wygląda na to, że usunięto ekran OLED, który w oryginale znajduje się nad gniazdem M.2, jednak możliwe, że został przesunięty.

Asus wprowadza na rynek nową serię produktów o wspólnej nazwie Extreme GUNDAM, które inspirowane są japońską mangą.

Płyta główna GUNDAM z pewnością będzie przedmiotem kolekcjonerskim i oferowanym w bardzo wysokiej cenie, znacznie wyższej niż i tak drogi już Maximus XII EXTREME. Jak dotąd nie wiadomo, czy płyta główna będzie oferowana poza Japonią, która jest w tym przypadku głównym celem firmy.  Oprócz płyt głównych GUNDAM producent wypuści również nową kartę graficzną GTX inspirowaną japońskim anime. Nie wiadomo jako dokładnie to model, ale wyraźnie widać, że jest to GTX, więc z pewnością jest to karta graficzna z serii GeForce 16.

Karta graficzna GUNDAM GeForce GTX posiada złącza wyświetlacza: DVI, HDMI i DisplayPort, co jest standardem dla autorskich modeli TU106 lub TU116. Jest dość prawdopodobne, że jest to GTX 1660. Widoczna karta graficzna to tylko render, na którym nie widać złączy zasilania na PCB. Pomijając kolory, chłodzenie z trzema wentylatorami jest identyczne z serią TUF X3. Oprócz GUNDAM, Asus wypuści również utrzymany w czerwonej kolorystyce model ZAKU II. Podobnie jak przypadku płyty głównej i pozostałych elementów jak routery, czy monitory, nie wiadomo jak z dostępnością, ani ceną.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Maximus XII Extreme i GTX 1660 w inspirowanej mangą wersji GUNDAM

 0