Asus ROG najszybszym smartfonem na Snapdragonie 845

Asus ROG najszybszym smartfonem na Snapdragonie 845

Asus ma bardzo ambitny plan na zajęcie pierwszego miejsca w testach wydajnościowych w kategorii smartfonów i wszystko wskazuje na to, że im się to udaje.

Asus dokładnie selekcjonuje i wybiera jedynie najlepsze jednostki Snapdragon 845, które są w stanie osiągnąć zegary na poziomie 2,96 GHz. Takie podejście umożliwiło uzyskanie w smartfonie ROG taktowania wynoszącego o 200 MHz więcej niż w przypadku flagowców i smartfonów do gier innych firm. Aby schłodzić szybsze procesory, Asus umieścił na nich miedziany rozpraszać ciepła i połączył go z komorą parową 3D. Czy to wszystko miało sens? Według wczesnych testów wykonanych przy pomocy aplikacji  Geekbench, można powiedzieć, że jak najbardziej. Zabiegi Asusa zapewniły przewagę nad konkurencją, a jednocześnie smartfon pozostaje stosunkowo cienki. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że smartfon spod znaku ROG ma się pojawić w sprzedaży dopiero w kolejnym kwartale, jest sporo czasu by jeszcze polepszyć te wyniki.

Asus ma ogromne szanse na stworzenie najszybszego w chwili obecnej smartfona na Snapdragonie 845

Asus ROG najszybszym smartfonem na Snapdragonie 845

Wciąż nie jest jednak jasne, czy wyniki benchmarków uwzględniają korzyści płynące z trybu X, który dezaktywuje cztery wolniejsze rdzenie w procesorze Snapdragon 845, a zwiększa minimalne taktowania zegarów czterech mocniejszych rdzeni. Cztery większe rdzenie dostarczają większości mocy w teście wielu rdzeni. Podczas gdy jeden osiąga około 2500 punktów, cztery powinny dobić do liczby 10000. Tak się jednak nie dzieje ze względu na wysokie temperatury - jeden rdzeń może być chłodny, jednak cztery muszą już obniżać taktowania. Wyłączenie więc czterech mniejszych rdzeni może umożliwić większym braciom na pokazanie ich prawdziwej mocy. Nie wiadomo również czy podczas testów wykorzystano opcjonalne aktywne chłodzenie AeroActive, które zaprojektowane z myślą o długich sesjach gier, i które mogłoby również poprawić wyniki testów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG najszybszym smartfonem na Snapdragonie 845

 0