ASUS ROG Phone 8 Ultimate z chipem Snapdragon 8 Gen 3 przetestowany

ASUS ROG Phone 8 Ultimate z chipem Snapdragon 8 Gen 3 przetestowany

Wygląda na to, że trwają prace nad kolejną generacją gamingowych smartfonów ASUS-a spod znaku ROG. Nowa seria, ROG Phone 8, spodziewana jest dopiero w przyszłym roku. Już teraz jednak w bazie programu Geekbench dostrzeżony został model ROG Phone 8 Ultimate z układem Snapdragon 8 Gen 3. Jak wypadł w teście?

ASUS ROG Phone 8 Ultimate dostrzeżony w benchmarku

Z nowych doniesień wynika, że ASUS pracuje nad kolejną generacją smartfonów z linii ROG Phone. Co więcej, wygląda na to, że tajwański gigant technologiczny ma już wersje testowe nowych smartfonów. W ramach serii ROG Phone 8 pojawić mają się łącznie 3 nowe modele: podstawowy ROG Phone 8, ROG Phone 8 PRO oraz ROG Phone 8 Ultimate. Ten ostatni, najwyżej pozycjonowany, został dostrzeżony przez serwis 91mobiles w popularnym Geekbench. Na szczęście oprócz szczegółów dotyczących specyfikacji nie zabrakło wyników testu jednordzeniowego oraz wielordzeniowego. Zanim jednak do nich przejdziemy sprawdźmy, jakie informacje o smartfonie udało się odczytać programowi.

Sercem urządzenia jest 8-rdzeniowy układ w konfiguracji 1 + 2 + 5.

ASUS ROG Phone 8 Ultimate w Geekbench

Źródło: 91mobiles/Geekbench

 

Zarejestrowana przez Geekbench nazwa modelu to "ASUS_AI2401_A". Dzięki krążącym w sieci przeciekom wiemy, że to oznaczenie należy do ROG Phone 8 Ultimate. Idąc dalej mamy chip. Sercem urządzenia jest 8-rdzeniowy układ w konfiguracji 1 + 2 + 5. I tutaj również z pomocą przychodzą wcześniejsze doniesienia. Identyczny zestaw rdzeni posiadać ma Snapdragon 8 Gen 3, który pojawić ma się już w przyszłym miesiącu. Sama linia ROG Phone 8 zadebiutować ma natomiast dopiero w 2024 roku. Niemalże pewne jest zatem to, że na pokładzie omawianego smartfona znajduje się właśnie Snapdragon 8 Gen 3.

Są tylko pewne niezgodności dotycząca zegarów. Według programu, najsłabsze dwa rdzenie pracują z częstotliwością 2,27 GHz, a pojedynczy, najmocniejszy, z taktowaniem 3,19 GHz. Przecieki mówiły natomiast kolejno o 2,0 GHz oraz 3,75 GHz. Opcji jest zatem kilka. Możliwe, że to Geekbench źle odczytał wartości, albo przecieki nie były do końca prawidłowe. Do premiery zostało jeszcze sporo czasu, więc nie należy także wykluczać tego, że testowany smartfon jest wczesną próbką, która różni się trochę od finalnej wersji. Zamykając kwestię specyfikacji, z programu dowiadujemy się jeszcze, iż urządzenie posiada 16 GB pamięci RAM oraz pracuje pod kontrolą systemu Android 14. 

ASUS ROG Phone 8 Ultimate - wydajność

Jeśli chodzi o wydajność, testowany ROG Phone 8 Ultimate zdobył 2213 punktów w teście jednordzeniowym i 7048 punktów w teście wielordzeniowym. Patrząc na najlepsze wyniki smartfonów ze Snapdragonem 8 Gen 2 mówimy o przewadze nowego chipu o kolejno 17,7% i 36,7%. Mimo tak dużego skoku wydajności, wciąż nieco brakuje do poziomu najmocniejszego chipu od Apple dla iPhonów. 

ASUS wypuścił ROG Phone 7 w kwietniu tego roku. Debiutu kolejnej generacji powinniśmy spodziewać się zatem najwcześniej za nieco ponad 6 miesięcy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Phone 8 Ultimate z chipem Snapdragon 8 Gen 3 przetestowany

 0