Asus ROG Phone - gamingowy smartfon z licznymi akcesoriami

Asus ROG Phone - gamingowy smartfon z licznymi akcesoriami

W ostatnim czasie na rynku mobilnym możemy mówić o nowym trendzie, czyli gamingowych smartfonach, które oferują funkcjonalności przygotowane specjalnie dla graczy oraz topową wydajność. Asus postanowił pójść w tym samym kierunku.

Po tym, jak swoje gamingowe telefony wypuścili Razer, Xiaomi (marka Black Shark) oraz ZTE (marka Nubia), do gry wkroczył tajwański Asus, który na startujących właśnie targach Computex ujawnił model ROG Phone. Czym wyróżniać ma się jego sprzęt spośród typowych high-endowych smartfonów? Wyselekcjonowanym pod kątem wydajności procesorem Snapdragon 845, który pracuje z wyższą częstotliwością taktowania (2,96 GHz ), ekranem o odświeżaniu 90 Hz zamiast typowych 60 Hz (choć Razer Phone zapewnia 120 Hz), czasem reakcji ekranu 1 ms, wyświetlaczem o 10% pokryciu palety kolorów DCI-P3, programowalnymi ultradźwiękowymi sensorami AirTrigger, technologią Force Feedback i akcesoriami w postaci stacji dokujących.

Telefon nie należy do najsmuklejszych, ale pozwoliło to producentowi na umieszczenie w środku większej baterii, czujników haptycznych czy większych głośników 

Telefon nie należy do najsmuklejszych, ponieważ mierzy 11 mm grubości, ale pozwoliło to producentowi na umieszczenie w środku większej baterii, czujników haptycznych, większych głośników oraz opcji łączności. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, otrzymujemy 6-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2160x1080 pikseli, a pod maską kryją się Snapdragon 845, 8 GB pamięci RAM typu LPDDR4, 128/512 GB na dane (w szybkim standardzie UFS 2.1) oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Warto też wspomnieć o ładowarce ASUS Hyper Charge (20W), szkle Corning Gorilla, wsparciu dla 24-bitowego audio oraz systemu podświetlenia ASUS Aura RGB. Do sterowania w grach wykorzystywane są zaś trzy ultradźwiękowe sensory Air Touch, w tym dwa główne triggery na bocznej krawędzi. Te są w pełni programowalne, wymagają tylko 20 gram siły nacisku i zapewniają haptyczny sygnał zwrotny.

Warto też wspomnieć o systemie chłodzenia AeroActive, który dołączany jest do telefonu w formie dodatkowego akcesorium. Ten nie tylko schładza telefon i nasze spocone palce za pomocą wentylatora, ale zapewnia też dodatkowy port USB typu C do ładowania, wyjście HDMI, Gigabit Ethernet i słuchawkowe. Pozostając w temacie dodatkowych akcesoriów, dokupić będziemy mogli również TwinView Dock, czyli stację dokującą, która zmieni nasz telefon w dwuekranowy handheld. Ta posiada ponadto 4 frontowe głośniki, dwa dodatkowe przyciski typu triggery, lepszy haptyczny sygnał zwrotny, usprawniony system chłodzenia i dodatkowy akumulator 6000 mAh. Mobile Desktop Dock pozwala z kolei podłączyć ROG Phone do monitora 4K, myszki, klawiatury i przewodowego gigabitowego Internetu. Doki Gamevice i WiGig to natomiast nakładki skoncentrowane odpowiednio na kontrolerze z dwoma gałkami analogowymi i możliwości bezprzewodowego wyświetlania obrazu z wykorzystaniem technologii 802.11ad. Asus ROG Phone trafić ma do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, ale nie ujawniono jeszcze jego ceny (podobnie jak akcesoriów).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Phone - gamingowy smartfon z licznymi akcesoriami

 0