Asus ROG Phone III - render, wideo i specyfikacja techniczna

Asus ROG Phone III - render, wideo i specyfikacja techniczna

Zdaje się, że Asus wkrótce może zaprezentować trzecią generację swojego gamingowego smartfona. Dotychczas nie otrzymywaliśmy zbyt wielu przecieków na temat ROG Phone III, ale w sieci pojawiły się render i krótkie nagranie wideo prezentujące telefon oraz szczegóły jego specyfikacji. Zacznijmy od tego ostatniego elementu - według ujawnionych informacji nowy flagowy telefon tajwańskiego producenta wyposażony zostanie w 6,59-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 144 Hz. Jego serce stanowić będzie, jak nietrudno się domyślić, procesor Snapdragon 865, który wspomagany ma być przez aż 16 GB pamięci RAM. Co więcej, pod maską znajdować ma się duży akumulator o pojemności 6000 mAh, który wspierać będzie szybkie ładowanie o mocy 30W. Co więcej, Asus tradycyjnie postawić ma na binning, czyli selekcję lepszych chipów Snapdragona 865, które będą fabrycznie podkręcane. Spodziewamy się, że rdzeń Kryo 585 osiągnie 3,09 GHz (standardowo jest on taktowany 2,84 GHz).

Asus ROG Phone III wyposażony zostanie w 6,59-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz odświeżaniu 144 Hz, procesor Snapdragon 865 i do 16 GB pamięci RAM. 

Jeśli zaś chodzi o wygląd urządzenia pokazany oficjalnym renderze i krótkim nagraniu wideo, to warto odnotować, że front urządzenia nie posiada żadnych wciąć w ekranie czy otworów, ale z drugiej strony jego ramki są dość grube (zarówno nad, jak i pod wyświetlaczem). Tylny panel jest z kolei bardzo podobny do tego, co znamy już z drugiej generacji, co oznacza, że ponownie otrzymamy szkło z charakterystycznym wzorem, podświetlanym w systemie RGB logiem ROG i horyzontalnie ułożonym modułem aparatów. Choć ten ma teraz inny kształt i wydaje się nieco bardziej odstawać poza obudowę, ale tym razem zdaje się mieścić trzy obiektywy, a nie dwa jak poprzednio. Spodziewać można się, że prócz standardowej jednostki i szerokokątnego aparatu, doczekamy się tu także teleobiektywu. Urządzenie ma być także dość masywne, ponieważ mierzyć będzie 9,85 mm grubości, a jego waga to aż 240 gramów. Biorąc pod uwagę pojemność baterii, nie powinno to jednak dziwić.

Zaprezentowany wariant posiada na tylnym panelu także logo firmy Tencent Games. To jednak także nie dziwi, ponieważ Asus nawiązał współpracę z tym chińskim gigantem już w ubiegłym roku, kiedy wypuścił na rynek wersję Tencent modelu ROG Phone II. Ta była znacząco tańsza od standardowej, ale posiadała preinstalowane aplikacje Tencent i była dostępna tylko w Chinach. Wygląda na to, że w tym roku Asus zamierza powtórzyć tę strategię wraz z  ROG Phone III. Co ciekawe, zdaje się, że to nie jedyny smartfon ze Snapdragonem 865 szykowany przez tego producenta, ponieważ w bazie danych Geekbench pojawił się właśnie model oznaczony jako „asus ZF”, co zdaje się sugerować nowego ZenFone’a (ZenFone 7?). Biorąc pod uwagę, że ZenFone 6 zapowiadany był w maju ubiegłego roku, najwyższy czas na następcę. Według plotek, zarówno Zenfone 7, jak i ROG Phone 3, zostaną oficjalnie zaprezentowane już w lipcu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Phone III - render, wideo i specyfikacja techniczna

 0