ASUS ROG Raikiri Pro - nowy kontroler dla PC i konsol Xbox

ASUS ROG Raikiri Pro - nowy kontroler dla PC i konsol Xbox

ASUS zapowiedział na targach CES 2023 nowy kontroler kompatybilny z komputerami i konsolami Xbox, który wyposażono w wyświetlacz OLED.

ASUS ROG Raikiri Pro to nowy kontroler gamingowy dla PC i konsol Xbox, którego w porównaniu do standardowych padów wyróżnia obecność 1,3-calowego ekranu OLED umieszczonego tuż nad przyciskiem Xbox. Prezentuje on informacje o stanie baterii, wybranych animacjach, stanie łączności, czy stanie mikrofonu. Uzyskujemy więc całkiem przydatne dane. Urządzenie ma dwa przyciski dodane między portem USB-C, które służą do przełączania profilów pada. Dodatkowo Raikiri Pro zawiera cztery programowalne przyciski wstecz, blokady spustu i okrągły D-Pad.

ASUS ROG Raikiri Pro to nowy kontroler dla PC i konsol Xbox.

ASUS Xbox kontroler

Obok znajdziemy przycisk wyciszenia oraz gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm. ROG Raikiri Pro oferuje łączność w trzech trybach, umożliwiając podłączenie kontrolera przez Bluetooth, tryb RF 2,4 GHz lub połączenie przewodowe za pomocą kabla USB-C. Kontrolerowi towarzyszy oprogramowanie ASUS Armoury Crate PC, w którym nie tylko przemapujemy przyciski czy dostosujemy ekran, ale też zmienimy czułość analogów, włączymy tryby wyzwalania i martwych stref na kontrolerze. Interesujący jest sam wygląd sprzętu nawiązujący do marki ASUS ROG.

Cena i dostępność ASUS ROG Raikiri Pro są nieznane, aczkolwiek debiut pada powinien nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Jeśli interesują was oficjalne akcesoria do Xboxów zawsze możecie zainteresować się Xbox Elite Series 2, który posiada 3,5-mm wejście stereo na słuchawki. Jest też kompatybilny z przejściówką do słuchawek stereo dla konsoli Xbox One. Obsługuje spusty impulsowe i wibracje. Ustawienia wibracji można dostosować w aplikacji. Wbudowany akumulator zapewniający do 40 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Raikiri Pro - nowy kontroler dla PC i konsol Xbox

 0