Asus ROG Strix Go 2.4 - słuchawki z aktywną redukcją szumów napędzaną SI

Asus ROG Strix Go 2.4 - słuchawki z aktywną redukcją szumów napędzaną SI

Sztuczna inteligencja w ostatnim czasie bardzo szeroko wykorzystywana jest w branży technologicznej. Giganci mediów społecznościowych dość powszechnie stosują SI w swoich platformach, producenci smartfonów do poprawy zdjęć, a branża motoryzacyjna do usprawniania możliwości autonomicznego prowadzenia pojazdów. Czasem zaskakiwani jesteśmy jednak taką implementacją sztucznej inteligencji, jakiej zupełnie się nie spodziewaliśmy, czego przykładem mogą być nowe bezprzewodowe słuchawki od Asusa. Tajwański producent postanowił bowiem za pomocą SI poprawić efektywność aktywnej redukcji szumów w swoim najnowszym headsecie. Produkt o nazwie ROG Strix Go 2.4 korzysta ze specjalnych algorytmów bazujących na „ogromnej bazie danych głębokiego uczenia”, które potrafią „zidentyfikować i przeciwdziałać” hałasom dochodzącym z naszego otoczenia.

Asusa postanowił za pomocą SI poprawić efektywność aktywnej redukcji szumów w swoim najnowszym headsecie.

Asus podaje, że chodzi tu o dźwięki generowane przez klikanie klawiatury czy rozmowy w tle, ale spodziewać można się, że technologia ta poradzi sobie także z innymi hałasami, takimi jak wentylator w pomieszczeniu, szczekanie psa itd. Na stronie producenta można zapoznać się z próbką możliwości redukcji szumów w ROG Strix Go 2.4 i trzeba przyznać, że choć technologia powoduje lekkie zniekształcenie dźwięku, to jednak jej efekty są naprawdę imponujące, ponieważ praktycznie całkowicie eliminują hałasy z tła. Warto też dodać, że zastosowany mikrofon jest odczepiany, więc można go schować, kiedy nie jest potrzebny. Jest to o tyle przydatne, że same słuchawki zdają się być dość kompaktowe, a zastosowany design na tyle uniwersalny, że można zabrać je na zewnątrz, by np. podłączyć do konsoli Nintendo Switch.

Konstrukcja headsetu wykonana jest z połączenia metalu, plastiku i sztucznej skóry, co jest popularną kombinacją w wielu modelach gamingowych. Producent obiecuje, że bezprzewodowe słuchawki na jednym ładowaniu wytrzymają do 25 godzin, a w zaledwie 15 minut ładowania otrzymamy 3 godziny użytkowania. Producent zapewnia także o wysokim komforcie użytkowania, ale to zweryfikują dopiero testy. Waga wynosząca tylko 290 gramów sugeruje jednak, że nie powinny stanowić dużego obciążenia. Za jakość dźwięku odpowiadają zaś 40 mm przetworniki Asus Essence i wsparcie dla audio w jakości Hi-Res, które dostępne jest jednak dopiero przy podłączeniu kablem minijack. Za łączność bezprzewodową odpowiada zaś 2,4 GHz Wi-Fi i szkoda, że producent nie zdecydował się też na Bluetooth, co zwiększyłoby funkcjonalność z platformami mobilnymi. Słuchawki zadebiutują na rynku w przyszłym roku, a ich cena to 159,99 GBP.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Strix Go 2.4 - słuchawki z aktywną redukcją szumów napędzaną SI

 0