Asus ROG Strix Impact – nowa myszka dla fanów MOBA

Asus ROG Strix Impact – nowa myszka dla fanów MOBA

Firma Asus oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej myszki dla graczy z serii ROG. Model o nazwie Strix Impact powstał przede wszystkim z myślą o miłośnikach gier MOBA, a więc League of Legends, Dota2 czy też Smite.

Asus zapewnia, że nowa myszka – ROG Strix Impact – jest bardzo wygodna i lekka. Została specjalnie zoptymalizowana pod wymagania graczy lubujących się w gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Tym samym powinna się sprawdzić w przypadku takich gier, jak League of Legends, Smite oraz Dota2. Według producenta gryzoń sprawdzi się w przypadku długich sesji i będzie efektywnym narzędziem w rękach każdego gracza. Ale to oczywiście marketingowe hasła. Rzeczywistość zostanie zweryfikowana w testach, ale można mieć nadzieję, że tajwańska firma przynajmniej częściowo dotrzyma słowa i ROG Strix Impact będzie urządzeniem przynajmniej przyzwoitym, godnym flagowej de facto marki Republic of Gamers.

Asus ROG Strix Impact została stworzona z myślą o graczach MOBA i nadaje się zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych.

Asus ROG Strix Impact

Niestety, na temat samej myszki nie wiemy zbyt wiele. Producent nie pochwalił się między innymi tym, jaki sensor optyczny został zastosowany w gryzoniu. Krótka notka informuje jedynie o zastosowaniu pod głównymi przyciskami przełączników Omron o żywotności aż 50 mln aktywacji. Jeśli tak rzeczywiście jest, to trzeba przyznać, że żywotność imponuje. Większość myszek dla graczy wytrzymuje do 20 mln kliknięć, więc ponad dwukrotnie mniej. ROG Strix Impact ma wymiary 115 x 62 x 39 mm i waży 91 gramów bez kabla (112 g z kablem). Pozwala na ustawienie DPI do 5000. Prezentowana myszka wyposażona jest także w przycisk do przełączania czułości w locie oraz podświetlenie Aura Sync. Co ważne, ROG Strix Impact to model symetryczny, bez przycisków dodatkowych, więc powinien sprawdzić się w przypadku osób leworęcznych. Cena gryzonia nie jest jeszcze znana.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Strix Impact – nowa myszka dla fanów MOBA

 0