ASUS ROG STRIX RTX 3090 GUNDAM - karta dla kolekcjonerów. Droga, piękna i niedostępna...

ASUS ROG STRIX RTX 3090 GUNDAM - karta dla kolekcjonerów. Droga, piękna i niedostępna...

Dwa miesiące temu ASUS zaprezentował całą serię  podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, upamiętniających 40. rocznicę powstania japońskiej serii anime GUNDAM. Firma z tej okazji wypuściła również nową serię kart graficznych, której dodano nowe osłony wentylatorów z kolorystycznymi akcentami. Najszybszym modelem z nowej serii jest RTX 3090 GUNDAM. W chwili obecnej Asus oferuje 3 warianty kart RTX 3090 - białą, czarną i GUNDAM - każda z nich ma taką samą specyfikację oraz PCB. Karta posiada taki sam zegar boost co ASUS ROG STRIX RTX 3090 White Edition, czyli 1890 MHz. Trzeba mieć jednak na względzie, że karty będą się różnic dostępnością. Skoro zwykłe RTX 3090 są tak ciężko dostępne, to świetnie wyglądająca edycja GUNDAM będzie nieuchwytna.

W sieci pojawiły się zdjęcia ukazujące z bliska zapowiadaną już przez Asusa kartę RTX 3090 w specjalnej edycji ROG STRIX GUNDAM.

 

Karta graficzna ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 GUNDAM Edition wygląda imponująco z bardziej agresywnym wyglądem. Chłodzenie to trzy wentylatory oparte na technologii osiowej z 13 łopatkami i masywnym radiatorem pod osłoną. Karta zajmuje 3 sloty i jest wyposażona w przyciągającą wzrok płytę backplate, która obejmuje całą długość karty, a nawet wystaje poza PCB. Małe wycięcie z tyłu pomaga przepychać powietrze z jednej strony na drugą. Znajdujący się pod spodem radiator posiada dużą ilość żeber, a ciepło z podstawy doprowadza co najmniej 6 ciepłowodów. Karta przypuszczalnie będzie miał miała maksymalne TDP (limit mocy) na poziomie 480W.

Karta ASUS RTX 3090 GUNDAM przeznaczona jest na rynek Azjatycki, jednak karta pojawiła się w ofercie takich sklepów jak JD i chociaż karty najprawdopodobniej wcale nie ma w magazynach, to jeśli się pojawi, nie powinno być problemu ze sprowadzeniem jej do Europy. Jeden z użytkowników forum Chiphell miał bezpośredni dostęp do jednego z egzemplarzy i zamieścił w sieci kilka zdjęć, które umożliwiają obejrzenie karty z bliska. RTX 3090 GUNDAM, podobnie jak inne RTX 3090 Asusa są naprawdę duże, mają długość 32 cm i trzy 8-pinowe złącza zasilania. Producent podkreśla, że wymagana moc zasilacza to  850 W. Karty graficzne mają niestandardową konfigurację wyjść z trzema portami DisplayPort 1.4 i dwoma złączami HDMI 2.1, bez USB Type-C. Karta jest wyceniana na 16999 jenów chińskich, co daje około 9600 zł - chętnych uprzedzamy, że do tej ceny celnicy z pewnością doliczą jeszcze 23% podatku VAT.

v

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG STRIX RTX 3090 GUNDAM - karta dla kolekcjonerów. Droga, piękna i niedostępna...

 0