ASUS ROG Strix RX Vega 64 nie dorówna modelom chłodzonym cieczą

ASUS ROG Strix RX Vega 64 nie dorówna modelom chłodzonym cieczą

ASUS wreszcie zdecydował się na ujawnienie parametrów autorskiego akceleratora ROG Strix RX Vega 64. Jak pamiętamy, niniejsza karta pojawiła się w mediach już wcześniej, ale wówczas odbyło się to w towarzystwie niefinalnej wersji BIOS-u.

Co oczywiste, ASUS ROG Strix RX Vega 64 korzysta z flagowego chipu graficznego od AMD, 14-nanometrowego Vega 10 XT, oferując wszystkie 64 bloki CU, co przekłada się na 4096 procesorów strumieniowych, 256 jednostek mapowania tekstur oraz 64 rasteryzatory. Ponadto, akcelerator dysponuje 8 GB szybkiej pamięci HBM2 na 2048-bitowej magistrali, a jego współczynnik TDP wynosi 295 W. Nominalnie rdzeń taktowany jest zegarem 1247 MHz, wzrastającym dzięki Boost do 1546 MHz, natomiast pamięci - 945 MHz. Tym niemniej firma ASUS zdecydowała się na lekki overclocking, co podbija dwie pierwsze wartości odpowiednio do 1298 oraz 1590 MHz.

ASUS ROG Strix RX Vega 64, pomimo zastosowania wysokowydajnego chłodzenia, nie dorównuje referencyjnym modelom z zamkniętym układem wodnym. 

Jak widać, nawet przetaktowany RX Vega 64 w wersji z masywnym, trzyslotowym i trzywentylatorowym chłodzeniem DirectCU III jest zauważalnie wolniejszy od modelu chłodzonego cieczą. Ten wedle oficjalnych danych w trybie Boost osiąga nawet 1677 MHz. Tym samym w przypadku prezentowanego produktu niezwykle istotną staje się kwestia ceny. Najnowsze flagowce od AMD już w wersjach referencyjnych, delikatnie mówiąc, nie zasłynęły z opłacalności. Jeżeli producent ustali sugerowaną cenę detaliczną zbyt wysoko, to ASUS ROG Strix RX Vega 64 przegra zapewne jeszcze na własnym podwórku. No chyba, że Tajwański potentat przekona klientelę dodatkowymi funkcjami jak diody RGB LED.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Strix RX Vega 64 nie dorówna modelom chłodzonym cieczą

 0