ASUS ROG Strix XG35VQ – ogromna panorama dla graczy z matrycą VA

ASUS ROG Strix XG35VQ – ogromna panorama dla graczy z matrycą VA

ASUS zapowiedział właśnie nowy monitor dla graczy. Model ROG Strix XG35VQ, bo o nim tu mowa, to ultrapanoramiczna konstrukcja o przekątnej 35 cali. Urządzenie oferuje m.in. wysoką częstotliwość odświeżania, dynamiczną synchronizację obrazu i unikatowy system podświetlenia.

Podstawę tytułowego urządzenia stanowi 35-calowa matryca VA o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli i promieniu krzywizny 1800 R. Jak już nietrudno się domyślić, proporcje obrazu wynoszą w tym przypadku 21:9. Zastosowany panel odświeżany jest z częstotliwością 100 Hz, a dodatkowo wspiera synchronizację dynamiczną według standardu Adaptive-Sync, gwarantując tym samym wsparcie dla AMD FreeSync. Co więcej, producent wspomina także o 4-milisekundowym czasie reakcji (GtG), kontraście 2500:1, szczytowej jasności 300 cd/m2,kątach widzenia 178/178 stopni i - tutaj uwaga - pełnym pokryciu gamutu sRGB. Ciekawostką jest fakt, że w monitorze ASUS ROG Strix XG35VQ zastosowano podświetlenie stroboskopowe. Marketingowo określono je jako Extreme Low Motion Blur. Jak wiadomo, technika strobingu umożliwia poprawę ostrości obrazu w ruchu.

ASUS ROG Strix XG35VQ na tle konkurencji wyróżnia się stroboskopowym podświetleniem, jak również zaawansowanym systemem podświetlenia.

Najistotniejszy dodatek na tle konkurencji stanowi jednak podświetlenie zgodne z systemem Aura. Po pierwsze, diody można zsynchronizować z pozostałymi komponentami lub peryferiami marki ASUS, a po drugie - producent udostępnia dedykowane SDK, które ma pozwolić twórcom gier oraz oprogramowania na sterowanie rzeczonymi diodami z poziomu własnych aplikacji. Jeśli chodzi o złącza obrazu, do dyspozycji użytkowników zostanie oddany pakiet składający się z gniazda DisplayPort 1.2 oraz dwóch HDMI, z czego jedno ma być w wersji 2.0. Dodatkowo, możemy liczyć na audio Jack 3,5 mm oraz koncentrator USB 3.0. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy ASUS ROG Strix XG35VQ trafi do sklepów, ale powinno to nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego roku. Nieznana pozostaje także cena urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Strix XG35VQ – ogromna panorama dla graczy z matrycą VA

 0