Asus ROG Swift PG27UQ – monitor z IPS, 4K i odświeżaniem 144 Hz

Asus ROG Swift PG27UQ – monitor z IPS, 4K i odświeżaniem 144 Hz

Asus ROG Swift PG27UQ to nowy monitor dla graczy z serii Republic of Gamers. Powstał z myślą o najbardziej wymagających graczach. Potwierdza to liczba funkcji i zastosowanym w nim technologii.

Asus ROG Swift PG27UQ to 27-calowy monitor z ekranem IPS. Może wyświetlać obraz o maksymalnej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Został wyposażony w rozwiązanie znane jako Quantum Dot, które – dzięki dodatkowemu podświetleniu - ma poprawiać odwzorowanie barw. Asus chwali się, że ten model monitora pokrywa paletę DCI-P3, która jest o około 25 procent szersza od sRGB. To bardzo ważne, ponieważ większość monitorów dla graczy ma panele TN, które mają problemy z wiernym odwzorowaniem kolorów.

Gracze takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive z pewnością docenią maksymalne odświeżanie na poziomie 144 Hz. Dodatkowo monitor obsługuje Nvidia G-Sync, więc obraz powinien być możliwie płynny i pozbawiony tzw. rozdarć, o ile komputer będzie wyposażony w kartę graficzną z serii GeForce. Ale to nie koniec możliwości Asusa ROG Swift PG27UQ. Monitor ma 384 niezależne strefy podświetlania, co powinno przełożyć się na bardzo dobry kontrast. Maksymalna jasność to aż 1000 cd/m2, co nie jest zbyt często spotykane w podobnych konstrukcjach. Jakby tego było mało, to Asus zadbał jeszcze o obsługę technologii HDR.

Monitor może łączyć się z komputerem przy pomocy jednego z dwóch złączy – HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4. Cena Asus ROG Swift PG27UQ nie jest jeszcze znana. Trudno jednak oczekiwać, aby była mała. Moim zdaniem 4000 zł to minimum tego, co trzeba będzie wyłożyć za ten model.

Asus ROG Swift PG27UQ

Asus ROG Swift PG27UQ

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Swift PG27UQ – monitor z IPS, 4K i odświeżaniem 144 Hz

 0