Asus ROG Swift PG27VQ - monitor QHD 165 Hz z G-Sync

Asus ROG Swift PG27VQ - monitor QHD 165 Hz z G-Sync

Asus rozszerzył właśnie swoją ofertę monitorów o nowy, zapowiadany przed kilkoma miesiącami model Swift PG27VQ należący do rodziny produktów Republic of Gamers (ROG).

Jest to 27-calowy monitor wyposażony w zakrzywiony (promień krzywizny 1800R) panel TN o natywnej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Pochwalić może się on także wysoką maksymalną częstotliwością odświeżania obrazu wynoszącą 165 Hz (wartość osiągalna po podkręceniu matrycy) oraz bardzo szybkim czasem reakcji plamki na poziomie 1 ms (GtG). To w połączeniu ze wsparciem dla technologii NVIDIA G-SYNC oraz NVIDIA Ultra Low Motion Blur gwarantować ma nam niezwykle płynną rozgrywkę pozbawioną przecięć, efektu rwania czy rozmywania obrazu. Jeśli zaś 16,8 mln kolorów wyświetlanych przez sam ekran to wciąż za mało, to zapewne ucieszycie się z dodatkowych elementów podświetlanych technologią RGB LED, jak specjalny motyw z tyłu urządzenia czy też na podstawie. Iluminacje można dodatkowo kontrolować za pomocą oprogramowania Aura Sync RGB.

Swift PG27VQ to monitor skierowany do graczy, którym zależy przede wszystkim na jak najpłynniejszym obrazie, a niekoniecznie precyzyjnie odzwierciedlonych kolorach

Producent zadbał także o funkcje, które docenić powinni przede wszystkim gracze (to właśnie do nich skierowany jest ten produkt) i technologia GamePlus pozwoli nam wyświetlić na ekranie celownik oraz licznik klatek na sekundę. Poza tym, znajdziemy tu także kilka predefiniowanych ustawień dla konkretnych gatunków gier (FPS, RTS, RPG, etc.). Wracając jeszcze do specyfikacji, warto wspomnieć o maksymalnej jasności 400 cd/m², kątach widzenia 170°/160° (H/V), statycznym kontraście 1000:1 oraz wsparciu dla techniki Flicker-free. W zakresie wejść wideo możemy liczyć na DisplayPort 1.2 (potrzebne do obsługi G-Sync) oraz HDMI 1.4. Niestety Asus nie ujawnił jeszcze ceny tego monitora, ale ten powinien lada moment pojawić się w sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG Swift PG27VQ - monitor QHD 165 Hz z G-Sync

 0