ASUS ROG SWIFT PG32UQX z HDR 1400 i 1152-strefowym podświetleniem Mini LED

ASUS ROG SWIFT PG32UQX z HDR 1400 i 1152-strefowym podświetleniem Mini LED

Gamingowy monitor Asus ROG Swift PG32UQX jest w stanie sprostać wymaganiom nowo wprowadzonego standardu DisplayHDR 1400. To wystarczająco dużo, by dosłownie wypalać oczy. Prezentowany na targach CES 2020 monitor ROG Swift PG32UQX, jest 32-calowym monitorem do gier z matrycą IPS, odświeżaniem do 144 Hz i wsparciem dla technologii G-Sync Ultimate, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z żadnej utraty jasności lub płynności, aby cieszyć się zawartością HDR w najlepszym wydaniu. Panel ma również 1152 lokalne strefy przyciemniania, aby dostarczać zawartość High Dynamic Range z oszałamiającą jasnością 1400 cd/m2. VESA ogłosiła we wrześniu standard DisplayHDR 1400 charakteryzujący się surowymi wytycznymi. Standard ten mówi w jaki sposób producenci mogą zapewnić spójne i przyjazne dla użytkownika wrażenia HDR. 

Gamingowy monitor Asus ROG Swift PG32UQX jest w stanie sprostać wymaganiom nowo wprowadzonego standardu DisplayHDR 1400. To wystarczająco dużo, by dosłownie wypalać oczy.

Monitory oznaczone plakietką DisplayHDR 1400 mogą teraz zapewniać niesamowity kontrast i kolory. Dotyczy to również ROG Swift PG32UQX. Efekt według pierwszych oglądających jest dość oszałamiający, przynajmniej na prototypie prezentowanym na CES 2020 i podobnie oferuje fantastyczne odwzorowanie kolorów przy 90% pokryciu DCI-P3 - zgodnie z wymaganą specyfikacją. Nie wiadomo jednak, kiedy nadejdzie poprawna implementacja HDR na PC. Wiele dzisiejszych najpopularniejszych gier oferuje teraz suwaki HDR w menu opcji, co pozwala na pewien stopień szczegółowej kontroli HDR, jednak ogólna implementacja systemu Windows jest daleka od ideału. Dlatego wiele najlepszych monitorów do gier pozostaje wciąż jako SDR.

Drugim monitorem zespołu Asus, który zaprezentowano na CES 2020 jest ROG Swift PG43UQ. Ten 43-calowy monitor do gier z matrycą VA i rozdzielczością 4K jest w stanie odświeżać obraz z częstotliwością do 144 Hz i zapewnia niezakłócone wrażenia dzięki wsparciu technologii Nvidia G-Sync. Jego sztandarową funkcją jest jednak kompresja Display Stream Compression (DSC) dla nieograniczonej 10-bitowej treści UHD. ROG Swift PG43UQ posiada certyfikat DisplayHDR 1000. Oba gamingowe monitory wciąż czekają na ujawnienie oficjalnych ceny od Asusa, jednak spodziewać się można, że więcej o obu konstrukcjach usłyszymy w najbliższej przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG SWIFT PG32UQX z HDR 1400 i 1152-strefowym podświetleniem Mini LED

 0