Asus ROG XG Station 2 - podłącz dedykowaną kartę graficzną do notebooka

Asus ROG XG Station 2 - podłącz dedykowaną kartę graficzną do notebooka

Firma Asus wprowadzi od oferty stację dokującą XG Station 2, pozwalającą na podłączenie dedykowanej karty graficznej do notebooka. Urządzenie, zgodnie z nazwą, jest drugim podejściem tytułowego producenta do tej technologii.

Pierwsza XG Station ukazała się w 2007 roku, i korzystała z zapomnianego już slotu ExpressCard - co szczerze powiedziawszy nie było zbyt efektywne z uwagi na niewystarczającą przepustowość równą zaledwie 480 Mbps. Nie było jednak wówczas lepszego standardu. Teraz, dzięki Thunderbolt 3 umożliwiającemu przesył danych z prędkością 40 Gbps, sytuacja przystawki przedstawia się zgoła odmiennie.

ROG XG Station 2 kompatybilna jest z niemal dowolnymi, dwuslotowymi kartami graficznymi ze złączem PCI-Express 3.0 x16 i maksymalnie dwoma gniazdami zasilania 8-pin. Wbudowany zasilacz pozwala obsłużyć akceleratory o zużyciu energii nieprzekraczającym 500 W, wspierając dodatkowo notebook mocą 100 W - by umożliwić jednocześnie ładowanie akumulatora. Co istotne, użyta jednostka zasilająca legitymuje się oficjalnym certyfikatem 80 Plus Gold.

Poza samym podłączeniem karty stacja zapewnia także HUB USB 3.0 z czterema portami, aktywny system wentylacji oparty na trzech wentylatorach 70 mm i diodowe oświetlenie RGB. Akcesorium trafi do sprzedaży przed końcem I kwartału przyszłego roku, w chwilowo nieokreślonej cenie.

ASUS XG Station 2

Asus XG Station 2

Asus XG Station 2

Asus XG Station 2

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG XG Station 2 - podłącz dedykowaną kartę graficzną do notebooka

 0