ASUS rozszerza ofertę bezkablowych kart graficznych o RTX 4090

ASUS rozszerza ofertę bezkablowych kart graficznych o RTX 4090

ASUS promuje na targach CES swoją koncepcję „Back-to-the-Future” (BTF), wprowadzając nowe karty graficzne, które rezygnują z dodatkowych złączy zasilania. Inicjatywa BTF została stworzona specjalnie dla entuzjastów, poszukujących możliwie najczystszej konstrukcji komputera, ponieważ wszystkie komponenty tej linii, w tym płyty główne, karty graficzne i obudowy, zostały zaprojektowane tak, aby ukryć nieestetyczne złącza i kable.

Na przykład na płytach głównych BTF wszystkie złącza są zamontowane z tyłu płyty – poza zasięgiem wzroku. Jest też obudowa zaprojektowana specjalnie dla tego typu konstrukcji, dzięki czemu nie musimy wycinać tacy płyty głównej i martwić się o odstęp na kable, a teraz ASUS ma kilka nowych opcji GPU, które uzupełniają ofertę BTF.

ASUS promuje na targach CES swoją koncepcję „Back-to-the-Future” (BTF), wprowadzając nowe karty graficzne, które rezygnują z dodatkowych złączy zasilania.

Karty ROG Strix GeForce RTX 4090 BTF Edition i TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti Super BTF White Edition rezygnują z 16-pinowego zewnętrznego złącza zasilania na rzecz nowego złącza o dużej mocy, które można podłączyć bezpośrednio do kompatybilnych płyt głównych.

asus btf

Autorskim złączom daleko do ideału, ale pomysł ASUSa wydaje się dobrą drogą. Nie sądzimy, żeby ktokolwiek tęsknił za złączem 12VHPWR, biorąc pod uwagę wszystkie problemy, jakie ostatnio ono spowodowało, a posiadanie mniejszej liczby kabli bez wątpienia poprawi przepływ powietrza i doprowadzi do czystszego wyglądu naszego zestawu. Zastanawiamy się nawet, czemu nikt nie wpadł na to wcześniej, zasilając GPU bezpośrednio z płyty głównej? Jest to fizycznie bezpieczniejsze połączenie, może pomóc w zmniejszeniu zwisu karty i ogólnie wygląda schludniej.

Oczywiście wszystko to nie będzie miało większego znaczenia, jeśli estetyka nie będzie dla ciebie ważna lub autorski system ASUSa nie zyska na popularności. Jedynym sposobem, w jaki będzie to miało znaczący wpływ na społeczność, jest uzgodnienie przez wielu producentów uniwersalnego standardu, który każdy będzie mógł zastosować. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS rozszerza ofertę bezkablowych kart graficznych o RTX 4090

 0