Asus RT-AX88U: czterokrotnie szybszy niż dotychczasowe routery

Asus RT-AX88U: czterokrotnie szybszy niż dotychczasowe routery

Targi IFA to okazja do zaprezentowania produktów, które niekoniecznie szybko trafią do konsumentów, jednak bardzo często są one niezwykle zaawansowane technologicznie. Taki właśnie jest nowy router ASUS: RT-AX88U.

Urządzenie to odznacza się najnowszym (i jeszcze nie sfinalizowanym) standardem 802.11ax, który najpierw zadebiutował w urządzeniach z układem IPQ8074 Qualcomm. Nie zdołał się jeszcze jednak upowszechnić, aczkolwiek jest aż czterokrotnie szybszy od będącego obecnie standardem 802.11ac. Jego maksymalna przepustowość to 1148 MB/s na paśmie 2,4 GHz i 4804 MB/s w trybie 5 GHz. Jest to definitywnie urządzenie, które poradzi sobie ze strumieniowaniem mediów w 4K i HDR z Netflixa czy innych serwisów VOD, a więc dobra inwestycja na przyszłość.

ASUS RT-AX88U legitymuje się prędkością transmisji danych czterokrotnie większą niż urządzenia oparte o standard 802.11ac

Szybkość transmisji nie jest jedynym atutem routera Asusa RT-AX88U. Umożliwia ono także więcej jednocześnie odbywających się transferów danych niż routery 802.11ac MU-MIMO, co powinno zainteresować osoby z wieloma urządzeniami wymagającymi dużej przepustowości sieciowej. Właśnie ten aspekt jest jedną z najważniejszych kart przetargowych standardu 802.11ax. W końcu konsola (czy nawet dwie konsole) i komputer w jednym mieszkaniu to wcale nie jest taki niecodzienny widok. 

Niestety Asus nie podał jeszcze żadnych szczegółów na temat dostępności ani ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus RT-AX88U: czterokrotnie szybszy niż dotychczasowe routery

 0