Asus RX 460 Strix - przedwcześnie udostępniono materiały prasowe

Asus RX 460 Strix - przedwcześnie udostępniono materiały prasowe

W dziale PR firmy Asus ktoś będzie miał ból głowy, bo oto w Internecie, na dwa dni przed oficjalną premierą, pojawił się dokument dotyczący akceleratora RX 460 Strix. Materiał to zbiór slajdów przeznaczonych dla dziennikarzy testujących kartę. Ze szczegółami opisano w nim budowę sprzętu, a także jego najważniejsze funkcje, również te programowe. Warto zwrócić uwagę, że nawet tak ekonomiczny model jak RX 460 został przypisany do serii Republic of Gamers, co obrazuje zmianę polityki Asusa. We wcześniejszych seriach oznaczenie ROG otrzymywały wyłącznie topowe jednostki dedykowane entuzjastom O/C.

Asus RX 460 Strix wykorzystuje dwuwentylatorowy układ chłodzenia, czym przywodzi na myśl bliźniaczego RX-a 470, aczkolwiek gabaryty użytego radiatora są zauważalnie skromniejsze. Dość powiedzieć, że producent zainstalował ledwie dwa ciepłowody. System, określany tradycyjną nazwą DirectCU II, trafił na w pełni autorski laminat z sekcją zasilania w konfiguracji 4+1. Jak przystało na tegorocznego reprezentanta linii Strix, nie zabrakło podświetlenia Aura LED. Tym razem diody RGB umieszczono pod logotypem znajdującym się na krawędzi bocznej. Za dostarczenie niezbędnej porcji energii odpowiada gniazdo PCIe 6-pin. Pakiet wyjść obrazu jest referencyjny: 1x DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, 1x DVI-D, 1x HDMI 2.0b.

Zegar rdzenia Baffin Pro został oczywiście podbity i pracuje z częstotliwością 1236 MHz. Dodatkowe 20 MHz możemy ugrać dzięki funkcji OC Mode, dostępnej poprzez oprogramowanie towarzyszące GPU Tweak II. Nie zmieniono natomiast parametrów pracy pamięci VRAM, pozostając przy rekomendowanych 1750 MHz. A jeśli już mowa o pamięci, to warto nadmienić, że producent pokusił się o moduły GDDR5 legitymujące się sumaryczną pojemnością 4 GB.

Ze wspomnianym dokumentem zapoznać możecie się poniżej:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus RX 460 Strix - przedwcześnie udostępniono materiały prasowe

 0