Asus sprzedał 10000 gamingowych smartfonów ROG Phone II w 73 sekundy

Asus sprzedał 10000 gamingowych smartfonów ROG Phone II w 73 sekundy

Asus poszedł na całość planując specyfikację smartfona ROG Phone II i wygląda na to, że wiele osób doceniło ten fakt - a przynajmniej w Chinach, gdzie zainteresowanie smartfonem przełożyło się na ponad 2,5 miliona rezerwacji w sklepie JD.com, który jest jednym z największych sprzedawców online w tym regionie. Rezerwacje nie są zamówieniami przedpremierowymi, ale potencjalny kupujący musi w ten sposób wyrazić chęć kupna, żeby mieć możliwość wzięcia udziały w błyskawicznej wyprzedaży. Pierwsza taka wyprzedaż  ROG Phone II miała miejsce dzisiaj i cały nakład 10000 urządzeń wyprzedany został w zaledwie 73 sekundy. Asus przeprosił klientów, którzy nie byli dostatecznie szybcy i obiecał, że linia produkcyjna pracuje na pełnych obrotach, by następne wyprzedaże zaplanowane na 4, 7 i 12 sierpnia oferowały większą ilość urządzeń.

Asus ROG Phone II sprzedaje się rewelacyjnie, na co wpływ ma bez wątpienia atrakcyjna jak na taką specyfikację cena.

Asus mocno się przyłożył do dostosowania swojego urządzenia, by gracze odnieśli jak najwięcej korzyści. Mam tu  możliwość przełączania pomiędzy niemal czystym interfejsem Androida oraz ROG UI, które jest specjalną nakładką dla graczy, włączającą specjalne gamingowe tryby jak obsługa 120 Hz ekranu, podniesienia wydajności, czy też pozwalającą na wyłączenie przeszkadzających w grze powiadomień. Asus ROG Phone II wyposażony został w 6,59-calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli ze wsparciem dla 10-bitowego HDR. Za wysoką wydajność odpowiada tutaj Snapdragon 855 Plus sparowany w najwyższej wersji z 12 GB RAM typu LPDDR4X oraz aż 512 GB na dane w technologii UFS 3.0.

Asus ROG Phone II to jednak nie tylko świetnie wyposażone urządzenie z bardzo przydatnymi funkcjami, które wyróżnia się w tłumie dzięki projektowi skupionemu wyłącznie na graczach. O wysokiej popularności urządzenia może przesądzać jego stosunkowo przystępna cena w Chinach, zwłaszcza patrząc na taką specyfikację. Specjalna wersja zoptymalizowana przez Tencent kosztuje 3499 juanów, co daje w przeliczeniu po aktualnej stawce około 1970 zł. Wersję tę wyposażono w 8 GB pamięci i 128 GB pamięci. Standardowy model z 12 GB RAM i 512 GB miejsca na dane wyceniono na 3350 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus sprzedał 10000 gamingowych smartfonów ROG Phone II w 73 sekundy

 0